Представники СБУ спустилися у шахти “Кривбасзалізрудкому” для допиту протестувальників

Представники СБУ спустилися у шахти “Кривбасзалізрудкому” для допиту протестувальників

Представники СБУ спустилися у шахти “Кривбасзалізрудкому” для допиту протестувальників
.

Представники Служби безпеки України спустилися у шахти “Криворізького залізорудного комбінату” для допиту протестувальників. Про це повідомив прохідник шахти “Родіна” Олександр Потапенко.

Олександра Потапенка також викликали до криворізького відділу Служби безпеки України з приводу протестної акції криворізьких гірників, яка триває від 2-го вересня.

"Список дуже великий наших робітників. Про трьох я можу точно сказати: це Маслова і Самойлов, я теж потрапив до цього списку. Будуть викликати і допитувати. Зараз їду з Києва до Кривого Рогу. Мені хлопці зателефонували, сказали, що СБУ вже спустилася на шахту “Родіна”, “Леніна” (“Тернівська”) і опитують зараз там людей, не надавши їм ні захисту, ні юриста, ні адвоката, ні навіть профспілки. Стаття 293, хуліганські дії. Група осіб, яка вчинила хуліганські дії, яка зупинила виробництво, перекривала залізничні шляхи. Хуліганських дій не було, зупинки виробництва теж не було. Те що хлопці залишилися у шахті, директор прийняв рішення наступну зміну не пускати у шахту, це залежало не від хлопців, які залишились у шахті. Вони самі зупинили це виробництво. І вже впродовж третьої доби ми у шахту не можемо спуститися. Хіба це ми зупинили виробництво?" – Говорить Олександр Потапенко – прохідник шахти “Родіна”.

Речник управління СБУ у Дніпропетровській області Валерій Єфанов сказав, що ані підтвердити, ані спростувати інформацію про допити він не може. Говорить, що інформація не є повною, він чекає на оновлення. Також гірники “Криворізького залізорудного комбінату” оголосили безстроковий протест під будівлею Верховної Ради. Другий день поспіль близько тридцяти людей пікетують Раду. Протестувальники продовжують з’їжджатися до Києва. У шахтах “Криворізького залізорудного комбінату» лишаються 184 протестувальники. 25 людей у шахті "Жовтнева", які першими відмовились підійматися 3-го вересня, 76 людей у шахті "Родіна", 34 шахтарі протестують у шахті "Гвардійська" та 49 у "Тернівській", про це на своїй сторінці у Facebook сьогодні написав голова конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. Вісьмох шахтарів через погіршення стану здоров'я підняли.

Представники СБУ спустилися у шахти “Кривбасзалізрудкому” для допиту протестувальників
Безстроковий протест під будівлею Верховної Ради. Фото: Михайло Волинець

Адміністрація «Кривбасзалізрудкому» вважає страйк гірників незаконним. Відповідне повідомлення з’явилося на сайті підприємства. Посилаючись на закони України, у ньому йдеться про те, що спочатку працівники повинні були провести збори або зібрати підписи з відповідними вимогами до роботодавця. Страйк же – крайні заходи, коли роботодавець відмовляється їх виконати. Рішення про його оголошення ухвалюють за поданням представника із профспілки, протоколом. Той, хто очолює страйк зобов’язаний попередити про нього роботодавця за 15 днів. Чого, йдеться у повідомленні, не зробили. Тому адміністрація «Кривбасзалізрудкому» офіційно не отримувала вимог гірників, а уповноважені представники протестувальників для ведення перемовин з адміністрацією підприємства не заявлені.

Представники СБУ спустилися у шахти “Кривбасзалізрудкому” для допиту протестувальників
Представники СБУ спустилися у шахти “Кривбасзалізрудкому” для допиту протестувальників. Фото: Суспільне. Дніпро

Що відомо

  • У Кривому Розі 14 день триває підземний страйк гірників. Із забою чотирьох шахт «Кривбасзалізрудкому» не виїжджають робітники. Протестувальники вимагають, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, подбати про безпеку праці, вчасно забезпечувати їх матеріалами та ресурсами тощо.
  • 8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію й звернулися до президента України, уряду та власників шахт. Депутати просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництвом області та «Кривбасзалізрудкомом».

Читайте також

Десяту добу страйкують гірники шахти “Родіна”, зараз під землею 70 гірників

Керівництво «Кривбасзалізрудкому» оголосило про звільнення трьох працівників керівного складу

Через страйки шахтарів депутати Криворізької міськради зібралися на позачергову сесію

На початок