Через страйки шахтарів депутати Криворізької міськради зібралися на позачергову сесію

Через страйки шахтарів депутати Криворізької міськради зібралися на позачергову сесію

Через страйки шахтарів депутати Криворізької міськради зібралися на позачергову сесію

Депутати Криворізької міськради 8 вересня зібралися на позачергову сесію, де звернулися до президента, уряду та власників «Кривбасзалізрудкому». Депутати просять уповноважені органи провести перевірки на шахтах підприємства, а від власників вимагають врегулювати конфліктну ситуацію.

Нагадаємо, у Кривому Розі шостий день проходить протест гірників, до підземного страйку робітників шахти “Жовтнева” приєдналися шахти “Родіна”, “Гвардійська” та “Тернівська”. Загалом під землею страйкують близько чотирьох сотень гірників. Розповів голова профспілки гірників «Кривбасзалізрудкорму» Анатолій Долгополов. Колеги та родини підтримують їх наземними мітингами, автопробігами та відеозверненнями у соцмережах. Підземний протест 2-го вересня першими розпочали 29 гірників шахти “Жовтнева”, відмовившись підніматись на поверхню через низьку зарплатню та важкі умови праці. Люди також вимагають повернути пільговий стаж та змінити менеджмент підприємства.

Таких протестів гірників у Кривому Розі Олександр Потапенко не пам’ятає з 90-х років. Прохідник відпрацював у шахті 24 роки, у тому числі 11 – під землею. Говорить, підземний страйк гірників підтримує.

"Власники, директора КЗРК роблять мінімум вкладень, а вимагають максимум віддачі. Основні професії – прохідник, кріпильник, скреперист – вони отримують 12-15-17 тисяч. До 1000 хоча б доларів. Тобто як ми отримували у 2013 р. 1000 доларів, коли був курс 8, а зараз повністю плани збільшили, забезпечення немає, а зарплатню зрізали повністю. Хлопці молодці, вони налаштовані стояти до останнього. Ми їх у різні способи підтримуємо, телефонуємо, спілкуємось. Дівчата-сигналістки опускають їм воду, їжу, чай. Морально вони не зламані, вони готові стояти до останнього", – говорить Олександр Потапенко – прохідник шахти «Родіна».

За інформацією керівника незалежної профспілки “Кривбасзалізрудкому”, наймасштабніший підземний страйк оголосили гірники “Батьківщини” – там з шахти не виїхали 230 гірників. Своє звернення вони оприлюднили у Facebook. Вимагають, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, вчасно забезпечувати робітників матеріалами та ресурсами. Кажуть, усе це, зрештою, впливає на безпеку праці гірників.

Через страйки шахтарів депутати Криворізької міськради зібралися на позачергову сесію

"230 людей сидять в шахті, підтримали нічна і третя зміни – вимагають підвищення заробітної плати. Зараз забезпечуємо їх продуктами харчування і водою. Далі. Йдуть перемовини. Є пропозиція з боку власника щодо підвищення заробітної плати, але поки це озвучується і обговорюється внизу. Довіри немає. Процес перемовин йде. Учора, до дванадцятої ночі, з правлінням обговорювалися ці питання. Вимоги обговорювалися і були відповіді. Вже почався діалог і є реальні цифри щодо підвищення", – говорить Анатолій Долгополов – голова незалежної профспілки “Кривбасзалізрудкому”.

Олена Маслова працює на шахті “Тернівська” майже 20 років, каже, з 90-х років на шахті нічого не змінилося – ані умови праці, ані сучасного обладнання.

"А коли почалися розмови про те, що з нас знімуть списки і шкідливість і у нас там шкідливих факторів немає ... Хлопці, на хвилиночку, я двадцять років тому туди прийшла – вони були, нічого не покращилося, стан устаткування тільки погіршився, умови стали більш небезпечними", – говорить Олена Маслова – підземна стовбурова шахти “Тернівська”.

Жінка говорить, що на страйкарів тисне адміністрація.

"Я не розумію, навіщо представники адміністрації з'їжджають в шахту і починають загрожувати людям. Якісь списки служби безпеки України, ми всіх вас звільнили, ви тут...", – говорить Олена Маслова – підземна стовбурова шахти “Тернівська”.

Через страйки шахтарів депутати Криворізької міськради зібралися на позачергову сесію

Через страйки шахтарів депутати Криворізької міськради зібралися на позачергову сесію

8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію. Звернулися до Президента України, уряду та власників. Депутати просять уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагають врегулювати конфліктну ситуацію.

Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництва області та «Кривбасзалізрудкому».

Читайте також

Шостий день тривають протести гірників у Кривому Розі

У Кривому Розі пройшов черговий мітинг на підтримку страйкуючих гірників шахти “Жовтнева”

Протест гірників у Кривому Розі: одні не виходять із забою, інші – мітингують під адміністрацією

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди