У Нікополі на Дніпропетровщині діє швейна майстерня, де виготовляють одяг для військових. Попри сирени й небезпеку артобстрілів волонтерки працюють щодня. Шиють для військових усе: від спідньої білизни до нош для транспортування поранених. Нині почали робити осінній утеплений одяг. Кількість відправленої допомоги на фронт вже перестали рахувати, каже співзасновниця благодійного фонду «Нове життя» Руслана Ізюменко.
Закрійниця Олена Сита показує сорочку, яку розробила разом з напарницею. Розповідає, працює у дитячому садочку, але має 30-років кравецького досвіду. Тому з лютого 2022-го весь вільний час проводить на виробництві. Каже: роботи вистачає.
"За день можна накроїти й 20 штанів й 20 убаксів, який запит є", — говорить вона.
Власне виробництво 12 нікопольчанок розгорнули в одній кімнаті. У частині приміщення роблять лекала, а в іншій – відшивають екіпірування.
Частини вирізаних деталей у готовий виріб зшиває Олена. Жінка працює у страховій компанії, а з початку повномасштабного вторгнення побачила оголошення про необхідність швачок, тому теж долучилась до роботи. Розповідає, її син та невістка зараз боронять Україну. Для них також шила одяг.
"Кожен день тут, в цеху. Плитоноски, розвантажувальні жилети, от хлопцям жакети, штани тепліше тільки, от тільки починаються холоди", — говорить швачка.
Зараз волонтерки починають відшивати осінній одяг. Олена Чумак каже, що лекала роблять за стандартами НАТО. Додає, за півтора року роботи почали брати й індивідуальні замовлення.

Співзасновниця благодійного фонду Руслана Ізюменко говорить: виготовляють і адаптивний одяг на липучках для поранених військових.
"Піжами ми робимо, футболки, спідню білизну на липучках, щоб можна було надати допомогу пораненим", — каже вона.
А ще, розповідає, зараз військові потребують медичних нош. Руслана зазначає: всі матеріали закуповує власним коштом та за донати.
Авторка Поліна Паламарчук
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро