Школярі Чернеччинської громади Новомосковського району Дніпропетровщини не вийшли на очне навчання через відсутність укриттів, розповідає місцевий житель Богдан Макеічев. Там 4 ліцеї. В одному з них є підвальне приміщення, де провели ремонт і воно готове до використання. В інші школи сільрада планувала встановити модульні укриття.
Згідно з документацією тендеру та договору, споруди цивільного захисту мали вмонтувати ще 31 серпня. Втім, станом на 7 вересня жодного укриття на території громади немає. На них з бюджету виділили 6 мільйонів гривень. Місцеві жителі написали звернення до ОВА, Офісу Президента та зібрали близько 150 підписів, аби представники влади перевірили діяльність Черничченської сільської ради.
Місцевий житель Богдан Макеічев розповідає, у нього троє дітей. Найстарший – 13-річний Кирило. Він навчається у 8 класі. Хлопець каже, востаннє був у школі три роки тому.
"Ну з друзями бавимося, бігаємо, там у нас є спортивний майданчик, коли уроки закінчуються граємо в футбол. А на дистанційці сидимо нічо не робимо, сказали записали і все", – каже школяр Кирило Макеічев.
7-річний Афанасій також навчається в школі. Перейшов до 3 класу. Розповідає, в закладі був лише кілька разів.
"Вже хочу в школу, там друзі мої, можна погратися", – розповів школяр Афанасій Макеічев.
Їхній батько Богдан Макеічев розповідає, найбільше дітям не вистачає спілкування з однолітками.
"Середній син так само він у нас гіперактивний, от йому взагалі цього не вистачає. Ну кружок у нас проводить вчитель фізкультури, періодично їх збирає, то їх тоді складно забрати додому з футболу", – каже Богдан Макеічев.
У Чернеччинській громаді загалом 4 ліцеї. В одному з них є підвальне приміщення, там провели ремонт і воно готове до використання. В інших школах сільрада планувала встановити модульні укриття. Згідно з тендером та договором, споруди цивільного захисту мали змонтувати ще 31 серпня.
Втім, станом на 7 вересня жодного укриття на території громади немає, каже місцевий житель Микола Мучич. На них з бюджету виділили 6 мільйонів гривень. Люди написали звернення до ОВА і Офісу Президента та зібрали близько ста п'ятдесяти підписів, аби представники влади перевірили діяльність Чернеччинської сільради.
"Вони виставляють, місцеве самоврядування на прозоро договір 05.09.2023 числом. Після цього була зустріч в обласній військовій адміністрації з відповідними особами. Вони взяли це питання на контроль, тому що самі розумієте, коли обманули всіх по вертикалі, то вже сьогодні приїхала техніка зранку, начала планувати де площадки", – каже Микола Мучич.
Суспільне приїхало в одну із шкіл громад, однак директор відмовився коментувати. А начальниця відділу освіти Чернеччинської громади Інна Подопригора заборонила проводити фото-відео зйомку на території школи.
"Ну я не дозволяю фото-відео зйомку на території навчального закладу", – сказала вона.
Загалом на відкриття шкіл чекають майже 350 учнів. За словами голови Чернеччинської ОТГ Наталії Сільман, укриття не встановили до 31 серпня через те, що завод з виготовлення укриттів не виконав свої зобов’язання в зазначені строки.
"І тому додатковою угодою було продовжено термін виконання. Срок поставки 15 вересня 2023 року. Послуги з транспортування, розвантаження, демонтажу, здійснення систем за рахунок постачальника окремо не сплачуються та зачисляються до вартості товару. Вчора о 18 годині, приїхали працівники, які готують монтаж, площадку, і монтаж зараз по Гупалівському ліцею. До 15 вересня всі три заклади будуть забезпечені модульними укриттями", – зазначила голова Чернеччинської громади Наталія Сільман.
За словами Наталії Сільман, решту коштів, виділених з бюджету, направлять на закупівлю шкільних автобусів.
Зазначимо, за інформацією Новомосковської районної військової адміністрації на голову Чернеччинської ОТГ відкрито 3 кримінальні провадження за фактом зловживання владою, привласнення та розтратою майна. Наталію Сільман кілька разів відстороняли від займаної посади.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро