У Кривому Розі відзначили День захисників Маріуполя, повідомляють кореспонденти Суспільного.
На центральному кладовищі вшанували пам`ять загиблих бійців. На цвинтар прийшли друзі, родичі та близькі загиблих, а також ті, хто чекає своїх рідних з полону.
Військові капелани відслужили панахиду.
Син Маргарити Гурбанової Сеймур служив у криворізькій військовій частині. 8-го лютого минулого року він поїхав на свою третю ротацію в Маріуполь.
За три місяці, говорить жінка, мав повернутись додому.
Однак 23-го квітня 2022 року Сеймур загинув у Маріуполі.
"5-го квітня минулого року в мене зник з ним зв`язок. Писав: "Мамо, із батареї воду всю повипивали і сніг їли"... Під його командуванням було 11 людей, він розділив, щоб натовпом не йти, і вони йшли на Азовсталь. Шестеро дійшли, а вони — ні", — каже мати.
Вшанувати пам`ять загиблих захисників Маріуполя прийшла й Оксана Латанська. Її синові Віталію 23 роки. За словами жінки, нині він перебуває у російському полоні.
"Крайній раз я чула свого сина в квітні минулого року, 17-го квітня. Відтоді жодної звістки саме від нього я не мала. Але мені передавали вітання від нього його побратими, яким пощастило і їх обміняли. З першого дня ми чекали, коли їм дадуть наказ на відхід з Маріуполя, чекали на їхнє повернення, коли сказали про те, що вони евакуйовані з комбінату Азовсталь. Деяких ми дочекались і тепер навідуємо тут", — розказує жінка.
Також на честь військових, які боронили Маріуполь, байкери провели мотопробіг.
Організатор Олександр говорить: проїхали центральними вулицями міста та задонатили на ЗСУ.
"Ми хочемо якось підтримати, задонатити і показати, що нам не байдуже, що зараз у нас війна йде", — зазначив він.
Що відомо про День вшанування захисників Маріуполя
- Бригада Національної гвардії "Азов" пропонує започаткувати День вшанування захисників Маріуполя 20-го травня. Петицію про це на єдиному сайті петицій до президента України Катерина Прокопенко, повідомляє бригада на своїй сторінці у Telegram. У бригаді додали, що День вшанування захисників Маріуполя стане даниною пам‘яті тим, хто віддав життя, захищаючи українське місто, тим, хто вижив, і тим, хто досі в полоні.
- Петицію опублікували 23 березня, її підписали понад 13 тисяч людей. Аби таке звернення розглянув президент, пропозиція має набрати 25 тисяч голосів.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро