На Дніпропетровщині друге бустерне щеплення від COVID-19 отримали півтори тисячі людей

На Дніпропетровщині друге бустерне щеплення від COVID-19 отримали півтори тисячі людей

На Дніпропетровщині друге бустерне щеплення від COVID-19 отримали півтори тисячі людей
. Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині друге бустерне щеплення від коронавірусної інфекції отримали півтори тисячі людей. Про це Суспільному повідомили в Дніпропетровському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

За словами координаторки вакцинальної кампанії, завідувачки відділу імунопрофілактики центру Валентина Портних, друге бустерне щеплення можна робити через чотири місяці від першого й пізніше.

Загалом, за її інформацією, в області першою дозою вакцини від коронавірусу щепили понад 60% дорослого населення, другою – близько 56%.

Усі заклади, де відбуваються щеплення, забезпечені кількома видами вакцин, зазначила фахівчиня. Це Comirnaty від Pfizer/BioNTech, педіатрична вакцина Comirnaty, Janssen від Johnson&Johnson та CoronaVac.

Щоб отримати щеплення, слід звернутися до сімейного лікаря або в один із пунктів щеплення. Додаткові лабораторні дослідження перед імунізацією не потрібні.

Що відомо про коронавірус на Дніпропетровщині

  • На Дніпропетровщині за минулий тиждень, з 7 по 13 квітня, на коронавірус захворіли 2 397 людей, йдеться в повідомленні на сайті обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України. За повідомленням, у порівнянні з попереднім тижнем кількість хворих знизилася на 13,6% (було 2773 випадків).
  • Усього з початку пандемії на Дніпропетровщині загальна кількість захворілих становить 357 тисяч, одужали — 343 тисячі, летальних випадків — понад 10 тисяч. При цьому 96% захворілих — це доросле населення, 4% — діти.
  • На Дніпропетровщині зробили 3,3 млн щеплень від коронавірусної інфекції, таким чином 60% жителів області вакциновані. Найгірша ситуація з вакцинацією людей з групи ризику: це люди з хронічними захворюваннями та люди віком 65+.
  • У стічних водах Павлограда, що на Дніпропетровщині, вперше виявили мутацію варіанту Omicron XBB.1.9 коронавірусу.
  • Експерти радять МОЗ затвердити чотири бустери проти коронавірусу. В ЄС також рекомендують робити друге бустерне щеплення проти COVID-19.

Читайте також

Як в Україні змінилось ставлення до вакцинації. Розповідає експерт з питань імунопрофілактики

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок