Експерти радять МОЗ затвердити 4 бустер проти коронавірусу — Кузін

Експерти радять МОЗ затвердити 4 бустер проти коронавірусу — Кузін

Експерти радять МОЗ затвердити 4 бустер проти коронавірусу — Кузін
Фото: Суспільне Луцьк

Національна технічна група експертів з питань імунізації рекомендувала МОЗ проводити 4 бустерну дозу вакцини проти коронавірусу окремим категоріям населення. Наразі у міністерстві опрацьовують ці рекомендації і пізніше оприлюднять відповідне рішення. Про це у коментарі Суспільному сказав заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Зараз відбулось засідання Національної технічної групи експертів з питань імунізації і вони розглядали у тому числі питання введення бустерної дози для тих людей, які отримали вже базовий курс плюс бустер. Це по суті 4 доза вакцинації. Поки що Національна технічна група експертів рекомендує проводити таку 4 вакцинацію представникам критичної інфраструктури, медичним працівникам і тим, хто має медичні показання до вакцинації”, — сказав Кузін.

Зокрема, мова йде про тих людей, які мають важкі супутні захворювання. Такі, як бронхіальна астма, серцево-судинна недостатність або інші захворювання, пояснив чиновник.

“У такому випадку буде рекомендуватися робити четверту дозу, тобто бустерну, і такі рекомендації вже були офіційно надіслані до МОЗу. Вони будуть найближчим часом розглядатися на штабі з вакцинокерованих інфекцій і відповідне рішення вже буде оприлюднено”, — додав Кузін.

За його словами, після 4 вакцинації буде згенерований новий ковідний сертифікат. Максимальний термін його дії буде 9 місяців.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 135. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок