"Вони мають стати нашими спільними дітьми": у Дніпрі допомагають дітям загиблих військових

"Вони мають стати нашими спільними дітьми": у Дніпрі допомагають дітям загиблих військових

"Вони мають стати нашими спільними дітьми": у Дніпрі допомагають дітям загиблих військових
. Фото: Суспільне Дніпро

Адресна допомога для дітей загиблих, полонених та зниклих безвісти військових. Громадська організація "Мрія дітей України" розробила анкету, завдяки якій виявляє потреби соціально незахищених родин, аби скерувати гроші донорів на необхідні людям речі. Як працює організація Суспільному розповіла її керівниця.

Юлія Вулянова з сином – переселенці з Бахмута, її чоловік загинув захищаючи країну, пішов добровольцем в ТРО. У серпні минулого року змогли евакуювати до Дніпра ще й бабусю, яка жила в Сіверську.

"Вони мають стати нашими спільними дітьми": у Дніпрі допомагають дітям загиблих військових
У Дніпрі допомагають родинам загиблих військових. Фото: Суспільне Дніпро

"На цеглі варимо на вулиці, а тут ракети летять, а тут стріляють звідти, десть там. Біжимо ховаємося, потухло все, їсти — води нема, світла нема, у підвалі навпомацки, зв'язку ніякого, нема телефона зарядити де, не ліхтариків немає", – каже родичка загиблого військового Олександра Стаменова.

Юлія Вулянова, згадує, як чоловік телефонував їй востаннє.

"Останній раз, дзвонить і каже: "Ми виїжджаємо, я не буду довго дзвонити. Як тільки я зможу, я зразу". Він такій одразу дзвонив, або хоча б там напише, що все добре, а то немає", – каже дружина загиблого військового Юлія Вулянова.

Старший син Юлії наразі в ЗСУ.

"Він був строковик. В листопаді 21 пішов служити. Він одразу пішов на контракт, він медик", – каже Юлія Вулянова.

Юлія каже: без чоловіка їй важко, матеріальної допомоги та її зарплати не вистачає, тож звернулись за допомогою до громадської організації. Про неї дізнались від знайомих, замовила речі для дитини, бо син швидко росте. Таку анкету на допомогу можуть заповити і родини зниклих безвісти.

"Діти які лишилися сиротами під час військового вторгнення російської федерації, мають стати нашими спільними дітьми і виростити їх наш спільний обов'язок. Коли родина попадає до нас в базу то ми займаємося всіма проблемами цієї родини, не тільки допомога одягом та взуттям, в нас програми освітні, оплата курсів англійської, програмування, ІТ, будемо займатися літнім відпочинком", – розповіла керівниця ГО "Мрія дітей України" Дана Ярова.

Дана Ярова, каже що в першу чергу виявляють потреби родини, завдяки деталізований анкеті, інформацію обробляють вручну.

"В нас є люди які обдзвонюють родини після анкетування і ще задають уточнюючи вопроси питання і вже після того, як оброблена вся інформація ми починаємо допомагати родинам, бо є родини де у дітей є хронічні захворювання є родини де у дітей якісь серйозні операції, це все треба з'ясувати, все це треба проговорити і тоді вже буде адресна допомога", – зазаначила Дана Ярова.

За словами Дани, громадська організація працює два місяці. В базі по Україні наразі дві тисячі родин, у Дніпропетровській області до організації звернулось понад двісті сімей, нині допомогу наразі отримали дев'яносто.

Читайте також

Пояс з канабісу: у ПП "Краківець" службовий пес знайшов у чоловіка наркотики під светром

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок