Інженери-винахідники з Кривого Рогу розробили та виготовили дрон, який планують запустити на Красну площу країни-агресорки 9-го травня. Премію за виконані умови в розмірі 20 мільйонів гривень оголосив співзасновник одного з комерційних банків України.
Дальність польоту безпілотника сягає понад 700 км. Вартість такого апарату всього 2 тисячі доларів, розповіли Суспільному розробники.
Виробництво триметрового безпілотника “Кобра” криворізькі інженери-винахідники розпочали взимку. За словами Віталія Бризгалова, головна ідея - зробити виробництво швидким та дешевим.
"Загальні характеристики – це 40 кілограмів злітної ваги та близько 4-ох годин польоту при швидкості від 150 до 200 км/год і він може покривати величезні відстані. Це може бути і 70 кілометрів, а може бути й 700 кілометрів. Це може бути приманка для того ж ППО, це може бути й ударний дрон, – говорить він
За словами Віталія, дрон легкий у використанні. Для підготовки його до польоту необхідно з'єднати крила, горизонтальний та вертикальний стабілізатори, заправити пальним та під’єднати акумулятор. А на це йде до 15 хвилин.
Інженер Андрій говорить, дрон виготовили з надтонкої сталі, а двигун розробляли самостійно.
«Наш двигун зможе понести більшу вагу, ніж дрони, які розробляють на даному етапі і зможе долетіти далі. Наш безпілотник “Кобра” зможе нести десь 14 кілограмів бавовни", – розповідає він.
"Приземлити український дрон на Красній площі в Москві"
Над виготовленням безпілотників працює команда з восьми спеціалістів-волонтерів. Вже зробили з десяток дронів, а планують запускати серійне виробництво. Однак для цього потрібні кошти, говорить Віталій. Тому вирішили взяти участь в публічному конкурсі, за умовами якого 9 травня потрібно приземлити український дрон на Красній площі в Москві.
"Ми повинні показати громадянам країни-агресора, що таке, коли над тобою літають ударні дрони, коли над тобою літають керовані бойові заряди. Я не впевнений, що ми зможемо долетіти через засоби ППО, але якщо на наш літак витратять хоча б одну ракету С-300 або іншу ППО ракету – це вже добре", – сказав винахідник Віталій Бризгалов.
Виготовляють дрони за кошти небайдужих людей, які донатять інженерам.
Читайте також
Двигун з "Волги" та підручні матеріали: як школяр розробив прилад отримання електроенергії від дощу
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро