У Дніпрі військових навчають керувати безпілотниками. Зараз, розповів Суспільному командир підрозділу безпілотних авіаційних комплексів Денис, літальні апарати вкрай потрібні на фронті.
Для бійців проводять тижневий курс. За цей час вони дізнаються про комплектацію моделі та принцип її роботи, а також вчаться виконувати зліт і посадку, правильно будувати місію та вміти протидіяти російським засобам радіоелектронної боротьби.
"Беремо ВОГ, самі їх на колінках розкручуємо, молимося, щоб він не вибухнув, потім до нього робимо хвостовик і скидаємо. Саме аеророзвідка врятувала не одне життя, навіть не один батальйон. Тому що завчасно дізнавшись про концентрацію сил противника, їх вдалося або обійти, або завдати вогневого ураження і знищити їх", – каже командир підрозділу БпАК Денис.
Бійців навчають виробники безпілотних авіаційних комплексів "Чаклун".
"Цей літак компактний: 1 метр 40 розмах крил, 2,5 кг злітна вага, тобто він злітає з руки, дуже мобільний. Достатньо велика дальність, ми при теплих погодних умовах 150 км спокійно загального маршруту літак може пройти. Швидкість, мобільність, маневреність літака дає змогу вести розвідувальні місії, вести коригування, як онлайн, так і офлайн, – розповів президент Федерації авіамодельного спорту Дніпропетровщини Дмитро Панченко.
Навчання розпочинають з теорії – знайомлять з конструкцією літака, принципом його роботи та перевагами. Далі – практика на симуляторі.
"Ми намагаємося за три дні в симуляторі всі базові навички їм дати. Ми їх на четвертий день вже вивозимо на полігон, починаємо літати на учбових літаках – два дні. Потім вони на своїх літаках відпрацьовують вже тренувальні місії, літають на далеку відстань, вчаться керувати літаком, правильно виконувати зліт і посадку, правильно будувати місію і знати, як протидіяти ворожому РЕБу", – сказав Дмитро Панченко.
Навчання, каже командир підрозділу безпілотних авіаційних комплексів Денис, проходить легко, бо у кожного тут є мотивація.
"Найголовніше – зрозуміти фізику процесу, як тільки ти повністю зрозумієш фізику процесу, то нічого складного не буде ні на коптерах, ні на літаках, ні на чому ще. Ми, на щастя, така нація, такий народ, який до всього призвичаїтися і дуже швидко вчиться. Коли ти розумієш, що тобі треба сьогодні якомога швидше навчитися, щоб завтра твої побратими всі вціліли і були живі і здорові, то навчання проходить дуже швидко", – каже він.
По завершенню навчання військові їдуть в зону бойових дій, де проводять розвідку та знищують російські війська за допомогою отриманих навичок.
Читайте також
"Допомагаємо ЗСУ бачити ворога". У Дніпрі виготовляють безпілотники "Чаклун"
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро