У Кам`янському, що на Дніпропетровщині, відновило свою роботу швейне виробництво з Сєвєродонецька, яке понад десять років розробляло і відшивало комплекти форми для рятувальників.
Як йдеться на сайті Дніпропетровської обласної військової адміністрації, директорка підприємства Ольга відновлювала справу "з нуля", а згодом вивезла вціліле обладнання.
Рік тому жінка приїхала до Дніпропетровщини з порожніми руками. Оговтавшись, у Кам`янському районі знайшла майстринь і придбала чотири швейні машинки.
"По крихтах збирали інформацію про наші вироби, бо лекала, по яким ми працювали, залишилися у Сєвєродонецьку. У підрозділів ДСНС, яким відшивали одяг, просили готові комплекти. По ним робили дублікати зразків для крою", – розповіла Ольга.
До відновлення виробництва доєдналася модельєр-конструктор Юлія, яка виїжджала з Сєвєродонецька під обстрілами. Вона й досі шкодує за втраченими через війну зразками чоловічого одягу. Та попри це разом із командою розвиває підприємство на новому місці.

Із Сєвєродонецька згодом вдалося вивезти обладнання.
"Двадцять швейних прямострочок і мою найулюбленішу машинку для проклейки та герметизації швів. Забрали оверлоки, ґудзикові та закріпочні автомати. Деякі були посічені снарядами. Десь зрізані підставки під нитки", — каже директорка Ольга.
Нині підприємство з пошиття одягу для рятувальників вийшло на довоєнні потужності. А це тисячі зимових, літніх та спеціалізованих комплектів на рік. Зараз у колективі — 25 майстринь.
Що відомо
- Від початку повномасштабної війни до Дніпропетровщини релокувалися 79 з Луганської, Донецької, Запорізької, Харківської областей.
Читати також
У Дніпрі працює евакуйований з Краматорська завод кріплень
Найбільше підприємств Луганської області релокували на Дніпропетровщину
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро