«Лицар Свободи». У Дніпрі видали книгу про поета-дисидента Івана Сокульського

«Лицар Свободи». У Дніпрі видали книгу про поета-дисидента Івана Сокульського

«Лицар Свободи». У Дніпрі видали книгу про поета-дисидента Івана Сокульського
. Фото: https://www.dnipro.libr.dp.ua

У Дніпрі до 80-річчя від дня народження поета, правозахисника, громадського діяча Івана Сокульського видали книгу «Лицар Свободи». Про це повідомила наукова співробітниця дніпровського музею «Літературне Придніпров’я» Світлана Мартинова.

Видання підготувала до друку Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека. Це рекомендований бібліографічний покажчик видань і публікацій самого Сокульського та про нього.

Книга також містить статтю дослідниці Світлани Мартинової про основні віхи життя, літературної творчості та громадської діяльності поета-дисидента.

Видання має й електронну версію.

Відомо:

  • Іван Сокульський (1940–1992) – поет, громадський діяч, є одним із зачинателів демократичного руху на Дніпропетровщині. Народився 13 липня 1940 року на хуторі Червоноярському Синельниківського району на Дніпропетровщині. Був двічі засуджений через правозахисну та громадську діяльність, пройшов багаторічні репресії – 13,5 років тюрем, карцерів і таборів.
  • Зокрема, Іван Сокульський відомий також як один із авторів «Листа творчої молоді м. Дніпропетровська» – улітку 1968 року, коли на Дніпропетровщині була розгорнута «антисоборна кампанія», він з однодумцями пише «Листа…» на захист роману Олеся Гончара «Собор», проти русифікації. За лист Сокульський був засуджений до 4 з половиною років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
  • У кінці 1980-х років, вже після свого другого ув’язнення, Іван Сокульський повернувся до Дніпра й став засновником і головним редактором громадсько-політичного і літературно-мистецького альманаху «Пороги», де, зокрема, активно друкував твори Василя Стуса та матеріали про нього.
  • Був співзасновником дніпропетровських обласних організацій Товариства української мови імені Шевченка та «Меморіалу». Помер 1992 року, похований у Дніпрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чого нас вчить і що показує сучасне українське кіно

На початок