Перейти до основного змісту
Обстріли та руйнування. Як живуть мешканці звільнених сіл Херсонщини поблизу Дніпропетровщини

Обстріли та руйнування. Як живуть мешканці звільнених сіл Херсонщини поблизу Дніпропетровщини

Ексклюзивно
Обстріли та руйнування. Як живуть мешканці звільнених сіл Херсонщини поблизу Дніпропетровщини
. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Частину населених пунктів Херсонщини, що недалеко від Кривого Рогу, деокупували Збройні сили України. Зараз там поступово відновлюється життя, проте ситуація, як зазначають місцеві, досі нестабільна – багато сіл перебувають під постійними обстрілами, з них виїхали більш ніж половина людей. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які побували на звільнених територіях.

В одному з сіл російські окупанти обстрілювали школу, згодом влаштували тут штаб та склад озброєння. Військовослужбовець з позивним Сідий демонструє руйнування, які зазнала будівля. Каже: найбільше зачепило одне крило.

“Дах був зруйнований, класи розбиті… Безлад крізь у класах. Вони хазяйнували тут”, – розповідає Сідий.

Обстріли та руйнування. Як живуть мешканці звільнених сіл Херсонщини поблизу Дніпропетровщини
Один зі зруйнованих класів у школі. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Житель села Михайло говорить: коли росіяни прийшли, до їхнього будинку не заходили.

“Подивились, що я на колясці, а баба з двома палками. На веранду зайшли, подивились, один кругом хати обходив. Питають: курить є? Випить є? У мене тютюн був. Забрали, гади”, – згадує Михайло.

На паркані у подвір’ї Михайла лишилися діри від уламків снарядів. Його дружина Анна обіймає військовослужбовицю і не може стримати сліз. “Ви розумієте, просто не вірилось… От як ми дивимось бойовики і здається, що картинка зараз зникне і все буде нормально. Вони зайшли, ми як раз в хаті були. Дивимось: колонна. І давай оце йти, розвантажуватись, бігати по хатах, давай шкоду робить, нищить. То, звісно, страшно було, діти. Страшно і зараз”, – говорить Анна.

Інше село російські війська не змогли окупувати, проте постійно обстрілювали. Його житель Максим говорить: за цей час навчилися розрізняти “прильоти” по звуку.

“З дружиною були надворі, почули, встигли сховатися у підвал. Кришка там залізна. Тільки накрились, пішло у шаховому порядку, як “Гради”. Ще був “приліт” у садочок колишній. І нам, власне, теж. Бомбануло так, рознесло”, – згадує Максим.

Обстріли та руйнування. Як живуть мешканці звільнених сіл Херсонщини поблизу Дніпропетровщини
Наслідки обстрілів. Фото: Юрій Тинний/Суспільне Дніпро

Залишки снаряду, який зруйнував дім Максима, застрягли у підлозі. Сапери оглянули їх та дозволили витягнути. Проте чоловік не впевнений, що буде це робити. Каже: імовірно, просто підріже та заллє уламки бетоном. Наразі планує відремонтувати принаймні частину будинку.

Діна Сковородко – староста села. Говорить: тут проживало близько 500 людей, проте наразі лишилося приблизно 200. З кожним днем населення меншає: люди виїжджають, коли частішають обстріли.

“Усі мами з дітьми поїхали в перші дні, то це хоч діти у нас не під таким страхом, а ми вже, як прийдеться. Мені теж кажуть: “Василівна, їдь, евакуюйся”. А як я можу? Якби я сама була. А в мене ж село, я не можу залишити людей”, – говорить Діна Сковородко.

Староста села згадує: російські танки зайшли на одну з вулиць. Втім, там майже ніхто не жив. Росіяни обшукали та пограбували будинки, повбивали собак та втекли.

“Найбільш прикре те, що вони говорять: “Ми стріляємо по військових об’єктах”. Найбільш болюче, що їх у нас немає. І солдатів немає у нас в селі. А село страждає від усього цього страшенно”, – говорить Діана Сковородко.

Читайте також

- Як працюють підприємства Кривого Рогу під час війни — фоторепортаж

- Садять городи під обстрілами. Як живуть мешканці прифронтової громади на Дніпропетровщині

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок