Багатодітна мати залишила дітей у Криворізькій міськраді: Денісова звернулася до місцевої влади

Багатодітна мати залишила дітей у Криворізькій міськраді: Денісова звернулася до місцевої влади

Багатодітна мати залишила дітей у Криворізькій міськраді: Денісова звернулася до місцевої влади
. Фото: pexels.com

Омбудсменка Людмила Денісова взяла на контроль ситуацію, яка сталася на Дніпропетровщині, коли багатодітна мати залишила своїх дітей у приміщенні Криворізької міської ради через неспроможність їх прогодувати. Про це йдеться на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Як йдеться у повідомленні, за поясненням матері, вона переїхала з Кривого Рогу до селища Широке Дніпропетровської області. З метою оформлення виплат, які передбачені законодавством для багатодітних сімей, вона звернулася до служби у справах дітей Широківської селищної територіальної громади. Утім через те, що не змогла надати довідку про заробітну плату чоловіка, з яким офіційно не розлучилася, виплати жінці не оформили.

На прохання матері тимчасово влаштувати дітей в притулок їй було відмовлено через відсутність місць. Натомість їй запропонували написати відмову від дітей, адже лише тоді вони можуть бути влаштовані до закладу.

«Такі дії посадових осіб територіальної громади свідчать про бездіяльність, адже за законодавством органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають гарантувати, зокрема, вирішення питань щодо забезпечення прав дітей, створення умов для надання послуг сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах», - зазначила Людмила Денісова.

Омбудсменка звернулася до виконувача обов’язків Криворізького міського голови та голови Широківської селищної громади з вимогою з’ясувати ситуацію та вжити заходів для захисту прав та інтересів дітей, а також надання багатодітній родині відповідної допомоги та підтримки.

Наразі діти перебувають в одному із закладів соціального захисту дітей Дніпропетровської області.

Читайте також

- З будинку сімейного типу на Харківщині після травмування дівчинки забрали вісьмох дітей

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок