У школі Дніпра презентували виставку про визволення міст Донбасу в ході АТО (ВІДЕО)

У школі Дніпра презентували виставку про визволення міст Донбасу в ході АТО (ВІДЕО)

У школі Дніпра презентували виставку про визволення міст Донбасу в ході АТО (ВІДЕО)
.

У 128-й школі Дніпра презентували виставку спогадів українських солдатів, які визволяли Донбас під час антитерористичної операції у 2014-му. Як і коли це відбувалося та хто брав участь у визволенні — все це показували й розказували школярам.

«Перше місто, яке звільнили — це був Лиман. Раніше називався Красний Лиман, а під час декомунізації його перейменували на Лиман. Потім проросійські бойовики спробували захопити Маріуполь – велике місто з портом , але його швидко звільнили, у тому числі там брав участь полк «Дніпро-1», особливий полк міліції, це наш добровольчий полк, який сформували на території Дніпра».

Історик Ігор Кочергін, розповідає школярам як звільняли міста Донбасу від проросійських окупантів у 2014-му. Взірцевим називає звільнення Слов’янська. Бо вдалося це без особливих руйнувань. Каже, це місто тоді захопила група російського полковника Ігоря Гіркіна.

«У чому символізм певний — цей Ігор Гіркін, тобто один із російських військових, який мріє про відновлення російської імперії у новітньому масштабі, — він чимось перекликається з іншим героєм на прізвище Артем Сергеєв. Був такий сто років тому, який утворював так звану Донецько-Криворізьку республіку. На честь нього було названо місто Артемівськ, зараз Бахмут, тут він недалеко, він теж був звільнений свого часу. Тобто, буквально сто років минуло, а історія певною мірою повторилася», – каже доктор історичних наук Ігор Кочергін.

Антон Потурайко звільняв Рубіжне. У спогадах пише, що жовто-блакитний прапор тоді носив і під бронежилетом – як оберіг. Тут зібрали спогади 15-и солдатів, з кожного міста, яке вибороли у проросійського противника.

Згадують про обстріли, про поранених товаришів, міни та розтяжки в дитсадках та школах, як відновлювали електропостачання та рух громадського транспорту.

«Багато бажаючих подивитися, в першу чергу, батьки, які приводять своїх дітей, разом з учнями можуть подивитися саме про ті події, тому що такі моменти потрібно усім пам’ятати і знати, щоб такого у нас більше не повторювалося», – сказав директор дніпровської школи №128 Павло Чорнобай.

Виставка буде у 128-й школі до 25-го лютого, потім її заберуть до музею імені Яворницького.

На початок