«Скарби Олександра Поля»: у Дніпрі презентували аудіокнигу, присвячену відомому громадському діячу

«Скарби Олександра Поля»: у Дніпрі презентували аудіокнигу, присвячену відомому громадському діячу

«Скарби Олександра Поля»: у Дніпрі презентували аудіокнигу, присвячену відомому громадському діячу
.

У Музеї історії Дніпра презентували аудіокнигу «Скарби Олександра Поля». Про це повідомили в пресслужбі міської ради Дніпра.

За оприлюдненими даними, унікальність проєкту в тому, що він некомерційний: усі учасники працювали безоплатно.

До роботи над аудіокнигою долучились професіонали. Авторкою тексту стала письменниця Наталія Дев’ятко, начитували текст Ахтем Сеітаблаєв – український і кримськотатарський кіноактор, режисер театру і кіно, Сашко Лірник – відомий український казкар-лірник, актор, телеведучий, а також місцеві журналісти й телеведучі Олена Петраченкова, Олена Городецька, Євген Коптєв та Христина Венгеляускайте.

Як зазначив актор Сашко Лірник, брати участь у проєкті він погодився одразу.

«Раніше я не знав, хто такий Поль, чув лише, що є така вулиця. Думав, там поле є якесь. А коли дізнався про нього, мене вразив масштаб особистості: одна людина, яка може весь світ перевернути. Нашу історію потрібно зберігати», – сказав на презентації Сашко Лірник.

У Дніпрі книгу записували на базі студії Палацу творчості дітей та юнацтва.

Прослухати аудіокнигу можна на сторінці Бібліотеки української діаспори ім. Джона Маккейна на Youtube.

Що відомо

  • 2020 року в Дніпрі встановили місце знаходження Лазаревської церкви, у склепі якої був похований український археолог, підприємець і громадський діяч Олександр Поль. Про це розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк. За його даними, до літа минулого року вважали, що церква знаходилась під курганом у Севастопольському парку, тому розкопки не проводили.
  • Олександр Поль (1832-1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років віддав детальному вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведенню їхнього промислового значення.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок