Прем'єр Шмигаль пропонує декомунізувати назву аеропорту "Дніпропетровськ"

Прем'єр Шмигаль пропонує декомунізувати назву аеропорту "Дніпропетровськ"

Прем'єр Шмигаль пропонує декомунізувати назву аеропорту "Дніпропетровськ"
.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запропонував міністру інфраструктури Владиславу Криклію ініціювати перейменування аеропорту "Дніпропетровськ". Про це Шмигаль сказав на засіданні уряду під час розгляду проєкту протокольного доручення щодо будівництва нового аеродрому в аеропорту Дніпропетровськ.

"Винесіть, запропонуйте перейменування відповідне", – сказав Шмигаль, звертаючись до міністра інфраструктури.

Раніше Криклій повідомив, що поточною є назва Міжнародний аеропорт "Дніпропетровськ" і з цього приводу вже багато лунало запитань.

"Ми вирішили навіть потім публічно провести голосування щодо обрання нової назви", – зазначив урядовець.

Що відомо

  • Міністр інфраструктури Владислав Криклій у лютому заявив про укладення договору з генпідрядником на будівництво нового аеродрому "Дніпропетровськ".
  • Верховна Рада України у 2016 році перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро на виконання закону про декомунізацію.
  • 18 грудня 2019 року був проведений перший тендер щодо проєктування нової злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту в місті Дніпро. Тоді перемогу отримала тендерна пропозиція ТОВ "Прогрестех-Україна", кінцевим бенефіціарним власником якого є громадянин РФ Володимир Кульчицький. Однак 21 січня ця пропозиція була відхилена й оголошено новий тендер.
  • Як повідомило тоді Міністерство інфраструктури, під час аукціону в грудні було отримано 4 пропозиції, після вивчення яких тендерним комітетом вирішено їх відхилити та оголосити повторну процедуру. У міністерстві пояснили, що окремі учасники аукціону запропонували відверто демпінгові ціни, що викликає сумніви у їхній професійності.
  • 5 березня стало відомо, що ДП «Фінінпро» підписало договір з переможцем нового тендеру на проєктування злітно-посадкової смуги аеропорту Дніпропетровщини – ТОВ «Інститут Укрдорпроєкт».
  • Потім ДП «Фінінпро» оголосило другий великий тендер – на визначення забудовника смуги.
  • Новий аеропорт у Дніпрі будуватимуть на умовах приватно-державного партнерства. У термінал інвестує компанія DCH. Злітно-посадкову смугу зведе держава.
  • Завершити будівництво аеропорту планували у 2022 році, тепер строки подовжили.

Читайте також

Топ-5 довгобудів Дніпра: рейтинг будівництв у Дніпрі, які тривають роками, а іноді – десятиліттями

На початок