Перейти до основного змісту
Дніпровські школярі отримають електронні учнівські квитки до 1 квітня 2021 року

Дніпровські школярі отримають електронні учнівські квитки до 1 квітня 2021 року

Дніпровські школярі отримають електронні учнівські квитки до 1 квітня 2021 року
. Фото: міська рада Дніпра

У Дніпрі - сто дві тисячі школярів, близько сорока тисяч з них вже отримали свої електронні учнівські квитки. Про це Суспільному Дніпро розповів спеціаліст департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Артем Трапезніков.

Видавати електронні учнівські квитки у рамках програми “Безпечна школа” почали ще восени. Батьки школярів мали заповнити спеціальні анкети.

Мати першокласниці 135-ої школи Тетяна говорить: заповнила анкету у вересні, але до щасливчиків, які вже отримали електронні учнівські квитки, її донька й досі не потрапила. У групі "Освіта Дніпра - соціальна взаємодія, правозахист, обговорення" інші батьки також зазначають, що чекають на електронний квиток.

У соцмережах батьки обурюються, що їхні діти й досі не отримали електронні учнівські квитки
У соцмережах батьки обурюються, що їхні діти й досі не отримали електронні учнівські квитки. facebook.com

“Ні класний керівник, ні директор не можуть сказати, коли ми ті квитки отримаємо. Частина учнів отримали, частина — ні. Якийсь безлад! Не те, що б нам цей квиток “горів”, але скоро навчальний рік закінчиться. То сенс було заповнювати ту анкету і здавати по 20 гривень на фото”, - обурюється Тетяна.

За словами Артема Трапезнікова, причина затримки видачі електронних квитків у тому, що спочатку їх доставляли кур’єри. Втім, вони не завжди заставали адресатів на місці. На початок грудня кур’єрською службою було доставлено близько 14 тисяч квитків.

З 7 грудня електронні учнівські квитки почали передавати на заклади освіти. І вже за два місяці кількість виданих квитків зросла до 40 тисяч.

“Також затримка видачі електронних квитків пов’язана з тим, що деякі батьки не повністю заповнили анкету, або ж допустили помилки, коли заповнювали її. Наприклад, дитина навчається у 2-Б класі, а батьки вказали, що у 2-В, або невірно зазначили по батькові. Коли наші працівники телефонують, аби уточнити дані — батьки не беруть слухавку, тож процес затягується ще й з вини самих батьків учнів. До того ж батьки мають заповнити ще батьківську анкету. Багато з них проти надавати свої паспортні дані. Але можемо розвіяти міф: можна надавати будь-який юридичний документ, який підтверджує особу, той же військовий квиток чи водійське посвідчення”, - говорить посадовець.

Уточнити, чи нема помилок в анкетних даних, можна за телефонами “гарячої лінії”: 063 876 94 49, 067 876 94 49, 050 876 94 49 (щодня з 9:00 до 18:00). Нині верифікацію проходять 3 тисячі анкет, заповнених восени.

Якщо ж усі дані в анкеті вказані правильно, то дочекайтеся, коли заклад освіти, де навчається ваша дитина, видасть вам електронний учнівський квиток. У департаменті зазначають, що відповідно до кількості правильно заповнених анкет електронні квитки будуть видані до 1 квітня 2021 року. Саме з цього дня цей квиток буде єдиним, який надаватиме школяру право безкоштовного проїзду в електротранспорті та 25% знижку на проїзд у маршрутках. До цієї дати учень може скористатися альтернативою — паперовим учнівським квитком, який за зверненням батьків має видати освітній заклад, або ж пластиковою карткою старого зразка. З 1 квітня ані паперовий, ані пластиковий квитки старого зразка не діятимуть.

Артем Трапезніков наголошує: міськрада видає електронні учнівські квитки безкоштовно, тож про усі випадки збору грошей під приводом видачі цього документа слід повідомляти у департамент. Щодо фото, то його можна надати в електронному вигляді. Реєстрація анкет триває до 1 березня 2021 року.

У департаменті наголошують: електронні учнівські квитки видають безкоштовно, фото можна надати в електронному вигляді
У департаменті наголошують: електронні учнівські квитки видають безкоштовно, фото можна надати в електронному вигляді. facebook.com

Нагадаємо, електронний учнівський квиток є ще й перепусткою учня до закладу освіти. Нещодавно запрацював чат-бот у Телеграмі, який надсилає батькам інформацію про те, коли дитина прийшла до школи і о котрій годині залишила заклад, а також розклад уроків. У майбутньому також буде надаватися інформація щодо домашнього завдання та оцінок.

Що відомо

  • У Дніпрі діє комплексна програма «Безпечна школа».  З одного боку, це - турнікети, камери відеоспостереження та охоронна сигналізація, встановлені в школах міста задля безпеки дітей, а з іншого – автоматизація шкільних процесів задля зручності дітей, батьків та вчителів.
  • Детальну інформацію про програму «Безпечна школа» та способи реєстрації можна знайти на сторінці департаменту гуманітарної політики у Fasebook та у Telegram.

Читайте також

У Дніпрі розпочався обмін учнівських квитків на смарткартки: що це дасть

Топ дня

Вибір редакції

На початок