32 круті новини з України, про які ви не чули

32 круті новини з України, про які ви не чули

32 круті новини з України, про які ви не чули
. undefined

Ми підготували цю статтю для того, щоб ви знали: у світі відбуваються не лише катастрофи і теракти, а й щось позитивне та хороше. Ми вже розповідали про гарні новини зі всього світу, на черзі — рідна Україна. Це вкотре підтверждує, що певні покращення є — і їх доволі багато, щоб можна було сповнитись життєвого оптимізму та не опускати руки.

1. Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" визнали найкращим літературним фестивалем на Лондонському книжковому ярмарку. За словами журі конкурсу, їх вразила мультидисциплінарність фестивалю: коли взаємодіють різні види мистецтв і перетинаються фахові середовища, але водночас книжка залишається в центрі уваги. – Книжковий Арсенал

2. Роман Оксани Забужко "Музей покинутих секретів" увійшов до списку 20 найкращих романів XXI століття за версією швейцарської газети "Tages Anzeiger". Крім Забужко у списку є твори Джонатана Франзена, Кадзуо Ісігуро, що отримав Нобелівську премію у 2017 році, Джоан Роулінг, Світлани Алексієвич тощо. – Оксана Забужко

3. Київ посів перше місце у списку 10 найкращих міст Європи для бюджетного відпочинку за версією німецького видання InStyle. Автори зазначили, що подорож на двох обійдеться не дорожче, ніж 250 євро. Крім того, у столиці України можна знайти капучино і пиво не дорожче 1 євро, а золоті куполи церков роблять місто казковим.

32 крутих новини з України, про які ви не чули минулого року
undefined

4. Після фінального матчу в польському місті Лодзь 15 червня молодіжна збірна України з футболу стала чемпіоном світу. Це перша перемога такого рівня для молодіжної збірної України. Крім того, воротар команди Андрій Лунін отримав приз "Золота рукавичка" як найкращий голкіпер чемпіонату. – Вікі

5. Українці Віталій Капустян та Ілля Янковський (агентство BBDO Ukraine) стали володарями першої в історії України золотої нагороди міжнародного фестивалю "Канські леви" в конкурсі Young Lions. Вони представили відео на підтримку Фонду дикої природи WWF (World Wildlife Fund). У Віталія та Іллі було всього 24 години, щоб виконати завдання, отримане від організаторів конкурсу. – Facebook

6. Організація The Good Country опублікувала рейтинг "найбільш хороших країн" у світі, який складається на основі глобального внеску країн на благо людства. Україна стала першою серед 153 країн у галузі науки і технологій, де враховуються кількість іноземних студентів, публікації в міжнародних наукових журналах, нобелівські лауреати й патенти.

7. Короткометражка про самотню матір зі сходу України "Анна" (спільна стрічка України, Ізраїлю та Великобританії), прем'єра якої відбулася на 72-му фестивалі в Каннах, отримала премію британського незалежного кіно BIFA в номінації "Найкращий британський короткометражний фільм".

8. Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) на 14 Міжурядовому комітеті з охорони нематеріальної культурної спадщини в колумбійскій столиці Боготі внесла косівську розписну кераміку до списку нематеріальної спадщини людства. – Суспільне

9. У Київському зоопарку запрацював перший в Україні Центр розмноження та реінтродукції рідкісних гризунів. Зараз гризуни на зимових квартирах зі спеціально встановленою системою регулювання мікроклімату, де вони спатимуть до весни. А у вольєрі для тваринок вже висаджено відповідну рослинність. – Суспільне

10. Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків запустив онлайн-тур виставковими залами. На сьогодні колекція київського музею налічує понад 25 тисяч експонатів, серед яких полотна Пітера Пауля Рубенса, гравюри Жака Калло й Альбрехта Дюрера.

11. Міська рада Миколаєва офіційно визнала котів частиною екосистеми міста. Тепер мешканці будинків можуть відкривати для них слухові вікна у підвалах. Пропозицію підтримали всі депутати та мер міста. – Суспільне

32 крутих новини з України, про які ви не чули минулого року

12. Українська IT-компанія Grammarly (онлайн-сервіс, заснований на штучному інтелекті, який перевіряє граматику листів англійською мовою) залучила $ 90 млн інвестицій і стала "єдинорогом" – компанією з оцінкою в понад $ 1 млрд. – TechCrunch

13. Український онлайн-редактор для відео і графіки Crello через півтора року після запуску здолав позначку в один мільйон зареєстрованих користувачів. За допомогою сервісу можна створювати зображення для соціальних мереж, рекламні банери, плакати, шапки електронних листів тощо.

14. 31-річний Андрій Кимач з Вінниччини виграв конкурс класичного співу BBC Cardiff Singer of World у Великій Британії. Грошовий приз 20 000 фунтів і Кардіффський трофей Кимач здобув після виконання у фіналі творів Бізе, Рахманінова та Доніцетті. – BBC

15. Рада США з географічних назв змінила написання офіційної назви столиці України з "Kiev" на "Kyiv" у міжнародній базі. Зокрема на міжнародних рейсах і в іноземних аеропортах по всьому світу. – Embassy of Ukraine in the USA

16. Головоломка G30 – A Memory Maze від київського розробника Івана Ковальова посіла І місце на міжнародному конкурсі незалежних ігор Indie Games Showcase, який проводить компанія Google.

17. Комісія Книги рекордів Гіннеса офіційно визнала автоматизований поштомат, встановлений на території київського ВДНГ, найбільшим на планеті. Він містив 1182 комірку та працював із 22 грудня по 14 січня 2018-2019 року на різдвяному ярмарку на ВДНГ.

18. Книжка "Я так бачу" від творчої майстерні "Аґрафка" отримала бронзову медаль конкурсу "Найкрасивіша книжка року", який проводить німецький фонд "Мистецтво книги".

32 крутих новини з України, про які ви не чули минулого року
"Я так бачу" / Видавництво Старого Лева. undefined
Читайте також: "Головні мобільні додатки 2019 року для користувачів Apple та Android"

19. "Київстар" і компанія "Microsoft Україна" підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає побудову стратегічного партнерства і розвитку проєктів у сферах інтернету речей, аналітики даних, штучного інтелекту й хмарних рішень.

20. Станом на кінець лютого 2019 року 92% медичних закладів первинної ланки в сільських і міських населених пунктах України обладнали всі робочі місця сімейних лікарів комп'ютерами.

21. Україна посіла 10 місце серед країн Європи за кількістю платежів за допомогою переносних пристроїв (телефони, годинники, браслети) – частка безконтактних оплат картами і гаджетами серед усіх розрахунків на платіжних терміналах становить майже 30%.– MasterCard

22. За останні п'ять років у будівництво електростанцій на поновлюваних джерелах енергії в Україні було інвестовано близько $ 4,8 млрд. У нашій країні вже реалізуються проєкти відновлюваної енергетики потужністю 2,5 ГВт, що є рекордним показником за всю історію України. – Олексій Гончарук

23. Театр тіней "Verba" та режисери всесвітньо відомого цирку Du Soleil підготували новорічно-різдвяну виставу, яку покажуть на Бродвеї у складі шоу The Illusionists. Крім того, театр тіней став учасником шоу "Америка має талант", зйомки якого відбувались у Лос-Анджелесі.

24. Упродовж 2019 року українські прикордонники зафіксували рекордну кількість мандрівників – більш ніж 102 млн осіб. Дедалі більше туристів, як в Україні, так і за її межами, вважають за краще користуватись повітряним транспортом. На 10% зменшився пасажиропотік на російсько-українському кордоні. Якщо у 2018 році прикордонники оформили понад 11 млн осіб, то в 2019-му – менше 10 млн.

25. Національний банк України повідомив, що за дев'ять місяців 2019 року через системи переказу коштів у межах країни було переведено майже 140 млрд грн або $ 5,3 млрд. Це більш ніж на третину (35%) вище за показники аналогічного періоду 2018 року.

26. В Україні почнуть продавати "рослинне м'ясо" стартапу Beyond Meat. Серед ключових інвесторів компанії – Білл Гейтс і Леонардо Ді Капріо. Творці "рослинного м'яса" стверджують, що його смак і зовнішній вигляд практично не відрізняються від м'яса тваринного походження.

27. "Укравтопром" опублікував статистику електромобільного ринку України за 11 місяців 2019 року. Згідно з даними, з січня по листопад поточного року в нашу країну ввезли і зареєстрували 6958 електромобілів, з яких легкових – 6453 штуки, комерційних – 505 штук. Порівняно з аналогічним періодом минулого року попит на легкові електромобілі виріс на 34%, на комерційні – на 62%.

32 крутих новини з України, про які ви не чули минулого року
На фото автомобіль Tesla

28. Представникам руху "Батарейки, здавайтеся" вдалося отримати необхідний дозвіл, щоб вивезти з України перші 20 тонн батарейок на завод із переробки GreenWEEE в Румунію.

29. Уряд схвалив постанову про електронні послуги "еПенсія", який повинен максимально полегшити отримання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення. Завдяки запровадженню електронної взаємодії кількість документів, що вимагають від заявника, буде зменшено на 9.

30. FlixBus, європейський лідер серед операторів автобусних перевезень, оголосив про відкриття першої в Україні цілковито зеленої лінії, автобуси якої мають фірмове брендування та повні стандарти FlixBus. Нова лінія поєднає Одесу з містом Плзень (Чехія), із зупинками у Кракові (Польща), Оломоуці, Брно та Празі (Чехія).

31. Користувачі платіжних карт однієї з найбільших світових платіжних систем UnionPay International тепер можуть використовувати свої картки в мережі ПриватБанку.

32. Українці поступово відмовляються від російської електронної пошти. Більшість громадян користуються поштовими скриньками сервісу Gmail (67,2%). Для порівняння: в січні 2015 року 64% усіх e-mail українців припадали на російські поштові сервіси. – ПриватБанк

Читайте також: "Електронна трудова, робоча субота і скасування квот для людей з інвалідністю. Новий закон про працю"
На початок