43 гарні новини зі всього світу, про які ви не чули у минулому році

43 гарні новини зі всього світу, про які ви не чули у минулому році

43 гарні новини зі всього світу, про які ви не чули у минулому році undefined

Протягом року ми постійно читали новини. Ми слідкували за ними, переживали їх часто сильніше, ніж вони того варті. Новини нас лякали, тримали у стресовому стані. Через певний "негативний фон", яким часто зловживають ЗМІ, аби привернути більше уваги, навіть складалося враження, що життя в нашому світі радше погіршується.

Саме тому ми підготували цю статтю, щоб ви знали: у світі відбуваються не лише катастрофи і теракти, а й щось позитивне та гарне. Певні покращення є — і їх доволі багато, щоб можна було сповнитись життєвого оптимізму та не опускати руки.

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

Нові опитування показали, що популяція горбатих китів у південноатлантичному регіоні наразі становить 24 900 — це майже 93% від їхньої чисельності. До цього вид був на межі зникнення через полювання та бракон’єрську діяльність. BBC

Влада Китаю розпочала підготовку до створення найбільшого національного парку в історії країни, який охоплюватиме площу 27 134 км² і де проживатиме понад 1200 гігантських панд (вони також покинули список вимираючих видів). NatGeo

У 2019 році США ухвалили новий закон, що забороняє жорстокість до тварин. У Китаї місцеве управління за контролем лікарських засобів видало інструкцію, згідно з якою з 2020 року на тваринах заборонено тестування косметики, а в Австралії косметичним компаніям заборонили використовувати дані, отримані від тестування продукції на тваринах.

Дельфіни розмножуються в річці Потомак у Вашингтоні вперше з 1880-х років, популяція китів "вибухає" біля берегів Нью-Йорка, а на березі Темзи народилося 100 котиків тюленів — через 60 років після того, як річка була оголошено "біологічно мертвою".

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

Дельфіни насолоджуються літнім днем у нижній річці Потомак | Фото: Potomac-Chesapeake Dolphin Project

У липні 2019 року Ефіопія побила світовий рекорд із посадки дерев. Під керівництвом прем'єр-міністра Абія Ахмеда мільйони ефіопців за 12 годин посадили 353 мільйони дерев. BBC

Цього року Сеул відмовився від усіх крамниць і боєнь, де вбивали собак заради м’яса. Нідерланди стали першою у світі країною, яка усунула явище бродячих собак — не шляхом евтаназії, а завдяки освіті, безкоштовній ветеринарній допомозі та соціальній відповідальності місцевих жителів, які організували тваринам нові оселі.

У Кенії показник браконьєрства знизився на 85% для носорогів і на 78% для слонів за останні п’ять років, у Південній Африці кількість носорогів, вбитих браконьєрами, знизилася на 25%, а в Мозамбіку, одному з найбільших запасів дикої природи в Африці, в 2019 році не вбили жодного слона.

Починаючи з 1990-го лісові площі Франції збільшилися на 7%. У Непалі супутникові знімки показали, що ліси зросли від 26% у 1992 році до 45% у 2016 році. А Коста-Ріка заявила, що вдвічі перевищила свій лісовий покрив — половина її суходолу тепер вкрита деревами.

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

Дерева ростуть на колишніх рисових полях у районі Гульмі, Непал | Фото: Peter Gill / Yale E360

Нове дослідження показало, що статус м’ясоїдних тварин Великої Британії "помітно покращився з 1960-х років". Завдяки прогресивній політиці збереження видів видри, соснові куниці, борсуки та тхори відновили свою популяцію.

Канада заборонила торгівлю, зберігання, вилов і розведення китів, дельфінів та морських свиней, прийняла Закон про рибальство, що містить юридично обов'язкову вимогу відновити популяції риб, та оприлюднила нові стандарти щодо морських заповідних територій, заборонивши всю нафтогазову діяльність.

Безпрецедентні заходи з охорони природи повернули мексиканського сірого вовка зі списку вимираючих видів, подарувавши йому новий будинок у заповіднику з іншими видами, ендемічними для його колишніх територій — як-от прерійні собаки, зубри й товсторогі барани.

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

Алжир і Аргентина офіційно ліквідували малярію цього року, і ВООЗ заявила, що за останні вісім років малярійні інфекції в Камбоджі, Китаї, Лаосі, М'янмі, Таїланді та В'єтнамі зменшилися на 76%, а смертність від них знизилася на 95%. Індія також повідомила про величезне зменшення малярії — на 2,6 мільйона менше випадків у 2018 році порівняно з 2017-м.

У новому Глобальному дослідженні тягаря хвороб (The Global Burden of Disease Report) ідеться, що між 1990 та 2017 роками кількість дітей і підлітків, які помирають у всьому світі, зменшилася більш ніж удвічі — з 13,77 мільйона до 6,64 мільйона.

Пам’ятаєте пташиний грип, хворобу, якою нас колись лякали та пророкували їй статус наступної глобальної пандемії? З лютого 2017 року жодної інфекції H5N1 (пташиного грипу) в людини не було зафіксовано.

За даними Організації Об'єднаних Націй, глобальні випадки смерті від ВІЛ зменшилися до 770 000. Це на третину менше, ніж у 2010 році, коли було зафіксовано 1,2 мільйона смертей.

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

Сенегал став першою африканською країною, яка почала надавати безкоштовне лікування жінкам із раком молочної залози або шийки матки (одна з основних причин смерті від раку). У Малі оголосили, що розпочнуть надання безкоштовної медичної допомоги вагітним жінкам і дітям молодше п'яти років.

ООН оприлюднила останні дані про пневмонію, показавши, що кількість дітей, які померли від "класичного захворювання бідності", зменшилася з 6410 на день (у 1990 році) до 2216 на день (у 2017 році).

Філіппіни ухвалили Закон про загальну медичну допомогу, що дає право всім 107 мільйонам громадян на медичне страхування та медичне лікування, а Малайзія почала надавати безкоштовне медичне страхування для найбідніших 40% населення країни, забезпечуючи лікування 36 критичних захворювань.

Організація CDC (Центри контролю та профілактики захворювань у США) оголосила, що паління цигарок серед дорослих у США досягло рекордно низького рівня — 13,7% (впало на дві третини за останні 50 років), а у Великій Британії кількість викурених цигарок зменшилася майже на чверть між 2011 роком і 2018-м.

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

У період з 1990 по 2019 рік рівень смертності від раку знизився на 18% в Аргентині, на 26% в Чилі, на 14% в Колумбії, на 17% в Мексиці і на 13% у Венесуелі — це майже півмільйона збережених життів.

За останні 30 років рівень інсульту серед дорослих старше 65 років у США зменшувався на третину щороку, кількість нових носіїв діабету зменшилася на 35% з 2009 року. В рамках програми Affordable Care Act майже 2 мільйони діабетиків тепер мають доступ до медичного страхування.

У Руанді 95% дітей наразі отримують щеплення від краснухи, кору та поліомієліту. Також Руанда — перша країна, яка усунула рак шийки матки.

Частота серцевих захворювань у Британії падає — це досі є основною причиною смертей, але смертність зменшилася майже вдвічі з 2005 року.

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

Між 2000 та 2018 роками глобальна захворюваність на кір знизилася на дві третини, а вакциною проти кору врятували понад 23 мільйони життів.

У 2019 році було розповсюджено нову вакцину проти гарячки Еболи, яка творить чудеса, знижуючи рівень смертності від цієї хвороби з 70% до 6%.

ВООЗ виявила, що середнє зниження захворюваності на туберкульоз, провідну інфекційну причину смерті в усьому світі, становило по 1,6% щороку між 2000 та 2018 роками, а в серпні було затверджено нові ліки від смертельно небезпечного штаму туберкульозу, які вже на шляху до глобального розповсюдження.

Поліомієліт третього типу офіційно став другим видом поліовірусу, який було ліквідовано у 2019 році. Залишився лише вірус першого типу — і тільки в Пакистані й Афганістані.

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

Нове дослідження показало, що частка людей, що перебувають за межею надзвичайної бідності, в усьому світі знизилася з 36% (станом на 1990 рік) до 8,6% (у 2018 році). Абсолютна кількість знизилася з 1,9 мільярда у 1990 році до 610 мільйонів у 2018 році.

Найбільша глобальна історія, про яку ви не чули цього року — це успішне завершення надзвичайного санітарного покращення в Індії. За останні п’ять років побудовано 90 мільйонів туалетів, до яких мають доступ 93% домогосподарств, а 500 мільйонів жителів перестали випорожнятись просто неба.

Друга найбільша історія була опублікована в ​Save the Children’s 2019 Global Childhood Report, де було показано, що за останні 20 років життя дітей покращилось у 173 зі 176 країн. Порівняно з 2000 роком сьогодні:

  • на 4,4 мільйона менше дитячих смертей на рік;
  • на 49 мільйонів менше затриманих дітей;
  • на 130 мільйонів більше дітей відвідують школу;
  • на 94 мільйони менше працевлаштованих дітей;
  • на 11 мільйонів менше дівчат, примушених до шлюбу, чи тих, хто занадто рано одружився;
  • на 3 мільйони менше підліткових вагітностей на рік;
  • на 12 000 менше вбивств дітей на рік.
43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

30 000 дітей у Камбоджі були врятовані від каторжних робіт за останні п’ять років, а 180 000 дітей були не допущені до трудового рабства.

За даними Світового банку, Індія вдвічі знизила рівень бідності за останні 30 років, збільшила тривалість життя на 11,6 року, збільшила середню кількість шкільних років на 3,5 роки та збільшила доходи на душу населення в 250 разів.

Західні ліберальні демократії більше не потерпають від епідемії самотності. Підлітки у Сполучених Штатах менше повідомляють про почуття самотності, ніж підлітки пару десятків років тому; дорослі не повідомляють про більшу самотність, ніж люди їхнього віку в минулому. Опитування, що охоплюють Німеччину, Англію та Швецію, демонструють таку саму тенденцію.

Чиновники Непалу повідомили, що 8,8 мільйона людей отримали доступ до електроенергії з 2010 року і що країна перебуває на шляху до загального забезпечення населення електроенергією до 2022 року.

43 гарних новин зі всього світу, про які ви не чули у минулому роціundefined

Бідність у Сполучених Штатах досягла найнижчого рівня з 2007 року: в середньому 1,4 мільйона людей на рік полишили статус "бідних", а бідність у Канаді досягла найнижчого рівня в історії: 9,5%, зменшившись з 15,6% у 2006 році.

В ЮНЕСКО заявили, що 19 країн Африки досягли ґендерного паритету (однакова кількість хлопчиків і дівчат) у початковій освіті за останнє десятиліття.

У новому звіті про соціальні показники 149 країн за останні п’ять років (харчування, соціальне житло, безпека, освіта, здоров'я, права та інклюзивність), ідеться про те, що з 2014 року загалом регресувало лише чотири країни.

Читайте також: "Всесвітній день подяки. Які науково доведені переваги є у відчуття вдячності"
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди