Військовий оркестр США привітав українців зі святами та заспівав "Щедрик". СУСПІЛЬНЕ | МУЗИКА

Військовий оркестр США привітав українців зі святами та заспівав "Щедрик". СУСПІЛЬНЕ | МУЗИКА

Військовий оркестр США привітав українців зі святами та заспівав "Щедрик". СУСПІЛЬНЕ | МУЗИКА
Скріншот з відео, USEmbassyKyiv

Оркестр військово-повітряних сил США привітав українців з Новим роком та Різдвом і виконав один з найвідоміших хорових творів українського композитора Миколи Леонтовича "Щедрик".

Як повідомили у посольстві США в Україні, полковник Крістіна Мур Уррутія, яка є керівницею оркестру ВПС США у Європі, зазначила, що США зичать всім миру та радості у цей сезон свят.

"З Різдвом та Новим роком! Коли у 1921 році Український національний хор відвідував з концертними гастролями Сполучені Штати, американського хорового диригента Петра Вільговського захопила одна з їх пісень - "Щедрик" - українська новорічна пісня-колядка композитора Миколи Леонтовича. Вільговський сказав, що українська пісня нагадувала йому дзвони і він вирішив перекласти її на нову версію англійською мовою, яку б виконували під час Різдвяних свят. Сьогодні "Carol of the Bells - Колядка дзвонів" - одна з найвідоміших і найулюбленіших різдвяних пісень у США", — зазначила полковник ВПС США.

Вона додала, що на знак цього "Співочі сержанти" з оркестру ВПС США у Вашингтоні, округ Колумбія, виконав цю пісню на знак вшанування американсько-українського партнерства.

"В України немає кращого партнера, ніж Сполучені Штати Америки, який підтримує ваші зусилля у відстоюванні суверенітету та територіальної цілісності України. Бажаємо вам всього найкращого у ці святкові дні", - заявила Крістіна Мур Уррутія.

"Щедрик" — всесвітньо відомий твір для хору українського композитора Миколи Леонтовича, який був створений на початку ХХ століття. Після гастролей хору Олександра Кошиця в країнах Європи у 1919 році (Чехословаччина, Австрія, Швейцарія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Велика Британія, Німеччина, Польща, Іспанія) та в Сполучених Штатах Америки у 1921 році, "Щедрик» став знаним не тільки в Україні, але й у всьому світі.

Наразі "Щедрик" можна почути в усіх куточках світу англійською, німецькою, іспанською та навіть японською мовами.

Що відомо

  • 18 грудня в Українському домі відбулась презентація міжнародного мистецького проєкту "Повернемо "Щедрику" українське громадянство". Всесвітньо відома мелодія зазвучала українською, французькою, арабською та англійською мовою.

Читайте також

Як вшановують пам`ять композитора Миколи Леонтовича

На початок