Традиція прикрашати ялинку давніша навіть за саме Різдво: ще понад 2000 років тому предки розвішували на гілках гостинці та подарунки, щоб задобрити деревних духів.
Вважають, що символом Різдва ялинку зробили німці в Середні віки, а з ХІХ століття він закоренився і в українській культурі.
З плином часу ялинковий декор суттєво змінився. Спочатку дерево прикрашали смаколиками: яблуками, горіхами, потім цукерками та печивом, а також паперовими квітами; на верхівку встановлювали вифлеємську зірку.
Зараз же асортимент оздоб охоплює будь-які стильові, колірні та цінові вподобання.
Настав час готуватися до новорічних свят: Суспільне Культура підготувало добірку ялинкових прикрас від українських брендів.
"Коза Дереза"
"Коза Дереза" з 2008 року спеціалізується на декорі в українському стилі. Різдвяна колекція бренду охоплює різноманітні набори ялинкових іграшок ручної роботи.
Наприклад, в асортименті є набір, присвячений 12 тваринам — символам року за східним календарем. Або ж колекція "Вертеп", яка відсилає до традиційної української Коляди: з фігурками Царя, Янгола, Кози, Смерті, Чорта тощо. Є також тканинні іграшки, натхненні борщівською вишивкою.
Окремо варто згадати колекції, присвячені літературним творам: бренд пропонує прикрасити ялинку в стилі "Рукавички", "Аліси в Країні Див", "Шерлока Голмса" чи "Червоної шапочки".
Також іграшки "Кози Дерези" легко поєднати з іншими, адже виробник пропонує однакові набори в різних кольорових варіаціях: смарагдовій, срібно-червоній, золотій тощо.
На сайті можна знайти також верхівку для ялинки у формі Вифлеємської зірки.
"Ладна Майстерня"
Творча майстерня Ірини Киби презентувала набір ялинкових прикрас "Різдвяна історія" — з дерев'яними іграшками, розписаними вручну. На них втілено основні символи Різдва: янголів, пастушків, царів з дарами, Марію та Йосипа з маленьким Ісусом, колядників.
Також у "Ладній майстерні" можна придбати оздоби з лісовими звірятами: оленятами, зайченятами, лисенятами.
Авторка розповідає, що під час створення цих іграшок вона поринає в дитячі спогади, коли "ялинки не сяяли блискучими фабричними прикрасами, а атмосфера свята народжувалася в теплих руках".
"Ґроно"
На сторінці бренду вказано, що він створює красиві речі з українським характером. Зокрема, в магазині автентичних прикрас є колекції, натхненні творчістю Марії Примаченко та Казимира Малевича.
Окремий набір присвячено Маланці:його створено у співпраці з тату-художником Сашею Луцишиним.
Ще один бестселер "Ґрона" — верхівка на ялинку у формі тризуба.
"Наші вироби — це про свято і традиції", — каже компанія і повністю виправдовує ці слова.
"Орбітал"
Компанія "Орбітал" працює на ринку ялинкових прикрас із 2003 року. Підприємство виготовляє іграшки на будь-який смак: зі складнішим або простішим дизайном, однотонні, фігурні, з пейзажами або брендовані.
"Ниткарня"
Як щодо ялинкового декору в техніці макраме?
Інстаграм-магазин "Ниткарня" створює іграшки з ниток та дерева, які точно стануть оригінальним акцентом вашого свята.
Перевага таких прикрас полягає в тому, що вони екологічні та довговічні, адже не будуть облущуватися і втрачати колір, як це іноді буває з пластиковими виробами.
Ivory
Деталізовані та ошатні — саме так можна описати іграшки від Ivory, які навіюють асоціації з королівськими балами, розкішшю та магією.
Бренд пропонує на вибір безліч тематичних боксів: наприклад, "Чарівна ніч" та "Біла карета" відсилають до казки про Попелюшку, "Венеційський" натхненний карнавалом, а "Мужність" та "Лелеки" — українським колоритом.
art.liliia
Художниця з Полтави Лілія вручну розписує ялинкові кульки.
Вона може зобразити на прикрасі все що завгодно: вашого домашнього улюбленця, сцену з фільму чи книги, зимовий пейзаж або символ вашого міста. Це ексклюзив, який зробить кожну ялинку унікальною.
Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас
Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас — справжній авторитет на ринку святкового декору.
Фабрику заснували в 1948 році: тоді це було невелике підприємство, яке обробляло скло для медичних потреб. За понад 75 років мануфактура переросла в найбільшого виробника новорічної продукції в Східній Європі, чиї ялинкові прикраси відомі не лише в Україні, а й за кордоном.
На сайті зазначають, що за останні 5 років команда розробила понад 800 нових дизайнів куль і фірмових іграшок.
Родзинкою свого асортименту Клавдіївська фабрика вважає колекцію репродукцій провідних світових художників: Рембрандта, Реріха, Айвазовського, Далі, Мікеланджело, Куїнджі, Шишкіна, Моне тощо.
На створення цієї колекції підприємству знадобилося понад два роки, всі кулі існують в єдиному екземплярі — і побачити їх можна в музеї фабрики.
Sweet Ukraine
Мрієте про ялинку, як із Pinterest? Українське виробництво Sweet Ukraine допоможе втілити це бажання в реальність.
Настрій цих іграшок — казковий та вінтажний: вашу оселю можуть прикрасити класичні зимові персонажі, як-от Санта Клаус, оленятко, Лускунчик чи пінгвін із Північного полюса. Також в асортименті є набір з "Алісою в Країні Див".
Zveriki
Харківський бренд Zveriki переважно спеціалізується на реалістичних колекційних фігурках. Втім, цієї зими компанія вирішила створити для своєї аудиторії справжню зимову казку — набір ялинкових прикрас, який з легкістю забезпечить різдвяну атмосферу в кожному домі.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]