Перейти до основного змісту
10 українських брендів, що створюють сучасні різдвяні прикраси та іграшки на ялинку

10 українських брендів, що створюють сучасні різдвяні прикраси та іграшки на ялинку

Традиція прикрашати ялинку давніша навіть за саме Різдво: ще понад 2000 років тому предки розвішували на гілках гостинці та подарунки, щоб задобрити деревних духів.

Вважають, що символом Різдва ялинку зробили німці в Середні віки, а з ХІХ століття він закоренився і в українській культурі.

З плином часу ялинковий декор суттєво змінився. Спочатку дерево прикрашали смаколиками: яблуками, горіхами, потім цукерками та печивом, а також паперовими квітами; на верхівку встановлювали вифлеємську зірку.

Зараз же асортимент оздоб охоплює будь-які стильові, колірні та цінові вподобання.

Настав час готуватися до новорічних свят: Суспільне Культура підготувало добірку ялинкових прикрас від українських брендів.

"Коза Дереза"

"Коза Дереза" з 2008 року спеціалізується на декорі в українському стилі. Різдвяна колекція бренду охоплює різноманітні набори ялинкових іграшок ручної роботи.

Наприклад, в асортименті є набір, присвячений 12 тваринам — символам року за східним календарем. Або ж колекція "Вертеп", яка відсилає до традиційної української Коляди: з фігурками Царя, Янгола, Кози, Смерті, Чорта тощо. Є також тканинні іграшки, натхненні борщівською вишивкою.

Окремо варто згадати колекції, присвячені літературним творам: бренд пропонує прикрасити ялинку в стилі "Рукавички", "Аліси в Країні Див", "Шерлока Голмса" чи "Червоної шапочки".

Також іграшки "Кози Дерези" легко поєднати з іншими, адже виробник пропонує однакові набори в різних кольорових варіаціях: смарагдовій, срібно-червоній, золотій тощо.

На сайті можна знайти також верхівку для ялинки у формі Вифлеємської зірки.

"Ладна Майстерня"

Творча майстерня Ірини Киби презентувала набір ялинкових прикрас "Різдвяна історія" — з дерев'яними іграшками, розписаними вручну. На них втілено основні символи Різдва: янголів, пастушків, царів з дарами, Марію та Йосипа з маленьким Ісусом, колядників.

Також у "Ладній майстерні" можна придбати оздоби з лісовими звірятами: оленятами, зайченятами, лисенятами.

Авторка розповідає, що під час створення цих іграшок вона поринає в дитячі спогади, коли "ялинки не сяяли блискучими фабричними прикрасами, а атмосфера свята народжувалася в теплих руках".

Набір "Різдвяна історія"
Набір "Різдвяна історія". ladna_maisternia/Instagram

"Ґроно"

На сторінці бренду вказано, що він створює красиві речі з українським характером. Зокрема, в магазині автентичних прикрас є колекції, натхненні творчістю Марії Примаченко та Казимира Малевича.

Окремий набір присвячено Маланці:його створено у співпраці з тату-художником Сашею Луцишиним.

Ще один бестселер "Ґрона" — верхівка на ялинку у формі тризуба.

"Наші вироби — це про свято і традиції", — каже компанія і повністю виправдовує ці слова.

"Орбітал"

Компанія "Орбітал" працює на ринку ялинкових прикрас із 2003 року. Підприємство виготовляє іграшки на будь-який смак: зі складнішим або простішим дизайном, однотонні, фігурні, з пейзажами або брендовані.

Ялинкові прикраси від "Орбітал"
Ялинкові прикраси від "Орбітал". orbital_christmas_toys/Instagram

"Ниткарня"

Як щодо ялинкового декору в техніці макраме?

Інстаграм-магазин "Ниткарня" створює іграшки з ниток та дерева, які точно стануть оригінальним акцентом вашого свята.

Перевага таких прикрас полягає в тому, що вони екологічні та довговічні, адже не будуть облущуватися і втрачати колір, як це іноді буває з пластиковими виробами.

Ivory

Деталізовані та ошатні — саме так можна описати іграшки від Ivory, які навіюють асоціації з королівськими балами, розкішшю та магією.

Бренд пропонує на вибір безліч тематичних боксів: наприклад, "Чарівна ніч" та "Біла карета" відсилають до казки про Попелюшку, "Венеційський" натхненний карнавалом, а "Мужність" та "Лелеки" — українським колоритом.

art.liliia

Художниця з Полтави Лілія вручну розписує ялинкові кульки.

Вона може зобразити на прикрасі все що завгодно: вашого домашнього улюбленця, сцену з фільму чи книги, зимовий пейзаж або символ вашого міста. Це ексклюзив, який зробить кожну ялинку унікальною.

Розпис ялинкових кульок від art.liliia
Розпис ялинкових кульок від art.liliia. art.liliia/Instagram

Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас

Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас — справжній авторитет на ринку святкового декору.

Фабрику заснували в 1948 році: тоді це було невелике підприємство, яке обробляло скло для медичних потреб. За понад 75 років мануфактура переросла в найбільшого виробника новорічної продукції в Східній Європі, чиї ялинкові прикраси відомі не лише в Україні, а й за кордоном.

На сайті зазначають, що за останні 5 років команда розробила понад 800 нових дизайнів куль і фірмових іграшок.

Родзинкою свого асортименту Клавдіївська фабрика вважає колекцію репродукцій провідних світових художників: Рембрандта, Реріха, Айвазовського, Далі, Мікеланджело, Куїнджі, Шишкіна, Моне тощо.

На створення цієї колекції підприємству знадобилося понад два роки, всі кулі існують в єдиному екземплярі — і побачити їх можна в музеї фабрики.

Sweet Ukraine

Мрієте про ялинку, як із Pinterest? Українське виробництво Sweet Ukraine допоможе втілити це бажання в реальність.

Настрій цих іграшок — казковий та вінтажний: вашу оселю можуть прикрасити класичні зимові персонажі, як-от Санта Клаус, оленятко, Лускунчик чи пінгвін із Північного полюса. Також в асортименті є набір з "Алісою в Країні Див".

Zveriki

Харківський бренд Zveriki переважно спеціалізується на реалістичних колекційних фігурках. Втім, цієї зими компанія вирішила створити для своєї аудиторії справжню зимову казку — набір ялинкових прикрас, який з легкістю забезпечить різдвяну атмосферу в кожному домі.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок