Перейти до основного змісту
Проєкт "Спадок" презентував альбом романсів на тексти класиків та обробки народних пісень ХХ століття

Проєкт "Спадок" презентував альбом романсів на тексти класиків та обробки народних пісень ХХ століття

Що відомо про проєкт "Спадок"
Комнада проєкту "Спадок". Надано організаторами/Олеся Дятлова

10 листопада в Музеї Ханенків відбувся концерт-презентація альбому "Спадок", створеного спільно з музеєм, який також слугував унікальним простором для запису музичного матеріалу. Альбом складається з романсів українських композиторів на тексти класиків, зокрема Лесі Українки й Тараса Шевченка, а також обробок українських народних пісень ХХ століття.

Про це повідомляють організатори проєкту.

Проєкт "Спадок" презентував альбом романсів на тексти класиків та обробки народних пісень ХХ століття, створений для поширення української академічної музики сучасними методами. Проєкт має на меті популяризацію української вокальної академічної музики як в Україні, так і за її межами.

Катерина Левицька, авторка проєкту та солістка Національного академічного театру оперети у Києві, розповіла про його основну ідею: "Довгий час нашу культуру забороняли, та недооцінювали. Інколи доводилося чути від закордонних колег: «Ви розповідаєте, що завжди боролися за незалежність, і маєте свою культуру. А де ж ваші композитори, де ваша музика? Чому ми її не чуємо?». Це надихнуло мене брати українські твори для виконання за кордоном. Після одного з концертів, де я виконала декілька українських романсів, до мене підійшли колеги-співаки. Вони були в захваті від музики й питали, де можна послухати більше. Я почала шукати й зрозуміла, що існує обмаль записів у гарній якості. Саме тоді й виникла ідея запису альбому".

Проєкт підтримав грант від PerForma, що дозволило реалізувати задум навіть в умовах війни. "Можна сказати, що нас надихала сама музика. Композитори створили ці твори так, що вони зачіпають глибинні струни душі. Це давало нам мотивацію і натхнення. Ми дуже хотіли показати цю музику світові", — зазначає Левицька.

В альбомі представлені твори таких українських композиторів, як Леся Дичко, Левко Колодуб, Марко Кропивницький, Леопольд Ященко та Микола Стецюк. Виконавці альбому зізнаються, що робота над трагічними текстами була непростою. "В деяких з цих солоспівів дуже трагічні тексти. На жаль, зараз вони боляче відгукуються. Ще в школі я питала себе, чому в українській літературі так багато сумних творів? Сьогодні ми знаємо чому... Зараз ми ставимося до слів класиків не як до абстрактних авторитетів зі сторінок підручників, а як до живих людей з їхньою щирістю й емоціями", — ділиться авторка проєкту.

Унікальна акустика залів Музею Ханенків сприяла глибокому та автентичному звучанню інструментів і голосу. Рояль із драматичною історією додав запису особливого забарвлення. Команда проєкту сподівається, що слухачі не лише насолодяться цією музикою, але й будуть ділитися нею. "Ми дуже хочемо, щоб якомога більше людей познайомилися з цією музикою. Це і є нашою ціллю", — підкреслила Левицька.

Альбом вже доступний на YouTube Music та Spotify, де кожен охочий може поринути у світ української музики та відчути її потужний емоційний вплив.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок