У Музеї Ханенків покажуть унікальне блюдо, яке весь час існування музею зберігалося у фондах

У Музеї Ханенків покажуть унікальне блюдо, яке весь час існування музею зберігалося у фондах

Блюдо яке не бачили відвідувачі покажуть у Музеї
Проєкт "Крізь потаємні дверцята" у Музеї Ханенків. Музей Ханенків

Музей Богдана та Варвари Ханенків у межах проєкту "Крізь потаємні дверцята" у четвер, 25 квітня, представить унікальне декоративне блюдо, створене у стилі видатного кераміста Бернара Паліссі.

Про це повідомляють на сторінці музею у Facebook.

У межах проєкту "Крізь потаємні дверцята" музей двічі на місяць представляє один музейний предмет зі своєї 25-тисячної колекції. Декоративне блюдо, яке раніше не демонстрували, є однією з частин колекції французьких фаянсів, яка налічує приблизно двох десятків предметів.

Декоративне блюдо прикрашене рельєфними фігурками рептилій та земноводних. Художник використав овальну форму для втілення своєї ідеї — відтворення куточка природної водойми з її мешканцями. Центральна частина блюда імітує невелике озерце з кам'янистим острівцем, на якому звивається змія, а навколо плавають чотири риби, що повторюють контури денця блюда. Борти посудини, вкриті камінцями, мушлями та зеленню водяних рослин, доповнюють цей природний ландшафт. Тут же знаходять місце для відпочинку дві ящірки та згорнута кільцем змійка, а з обох боків озерця виповзають жаба та рак.

Для створення декоративних фігур майстер використовував гіпсові форми, зроблені з реальних представників місцевої фауни, ймовірно, попередньо приспаних.

Кураторкою показу є Олена Мітякіна.

Про проєкт

У проєкті Музею Ханенків за прихованим входом до "Золотого кабінету" лише на один день з'являтиметься один із творів колекції, яка налічує близько 25 тисяч предметів.

З початку повномасштабної війни усі ці предмети були захищені та законсервовані, однак їм потрібен постійний догляд реставраторів і кураторів. Така можливість дозволяє час від часу виводити на показ один предмет і представляти його на тимчасовому експозиційному майданчику. Це може бути як відомий відвідувачам шедевр, так і предмет, що довгий час перебував у депозитарії. Проте кожен з них є цінним і несе свою унікальну історію, якою музей буде ділитися з відвідувачами.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок