Дебютний альбом "тернопільських щурів", кліп про дегуманізацію жінки від renie cares, роздвоєння особистості Дмитра Алексєєнка у нових треках від Figurat та Chocollab та емоційна прогулянка переповненими київськими вулицями від Lely45 — слухаємо кращі релізи цієї п'ятниці у добірці проєкту Artилерія.
The Artistic Rats — Тиша (LP)
Тернопільські щури нарешті випустили свій дебютний альбом "Тиша". На ньому — 15 треків, серед яких також дві колаби — "Звалище" з фронтменом Septa і The Nietzsche Євгеном Тимчиком та "Відчай просто жарт" з гуртом Kill! Kill! Kill!
Деякі треки з альбому вокаліст гурту Олег "Ратай" Дідуник написав під враженнями, отриманими під час волонтерських поїздок на Донеччину.
Окрім важких тем фаталізму ("Джекпот") та війни ("Смолоскип", "Листи", "Переправа"), альбом також місцями звертається до ностальгії за безтурботними часами дитинства ("Літо назавжди", "Вчора", "Відчай просто жарт").
Renie Cares — Кричу
Renie Cares випустили перший трек з майбутнього мініальбому La Princesse Lointaine. Трек "Кричу" підіймає проблему дегуманізації жінок, коли за жінкою не бачать особистість, а лише красивий об’єкт для споглядання.
Ірина Панчук так описує реліз: "Ця пісня про стан, коли не хочеш бачити того, що ти перетворилася на неживу зовсім лялечку. Яка вже й сама настільки перетворена у відображення в очах навпроти, що не розрізняє свої почуття від вигаданих ззовні. Стає зручна для всіх, крім себе.
Це про усвідомлення того, що ти вмієш бути любленою тільки на відстані; бо стати близькою, а відповідно вразливою, — дуже страшно. І насправді «інші» через цю закритість, уже й не мають бажання пробитися крізь стіну апатії і побачити тебе як живу людину, а не «чужодальню принцесу». І єдине, що лишається, це протидіяти, спробувати інакше. Закричати. А потім за тілесним рефлексом повести й саму свідомість; перетворити біль на паливо, завмершість на дію. І зрештою спробувати довіритись”.
Скажи щось погане — Дотик
Невдовзі "Скажи щось погане" відправляться у всеукраїнський тур, а поки вони презентують новий сингл. Він — про бажання близькості, яке поєднується зі страхом втратити свободу.
Ліричний герой прагне захистити себе від людини, яка завдала йому болю в минулому, утім він все ще відчуває залежність від неї.
"Трек також про надію на краще, зображаючи періоди темряви, але залишаючи простір для можливого зцілення і пошуку нового шляху", — пояснює дует Артура та Марго.
Kate Soul — З неба дощем
Kate Soul випустила другу пісню з майбутнього альбому, повну осінніх вайбів та відчуття закоханості. Трек оповідає про першу зустріч ліричної героїні з цим відчуттям з притаманним йому максималізмом та гостротою. Повноформатний альбом від артистки варто очікувати наприкінці 2024 року.
Мія Рамарі — Свідомість
Мія Рамарі продовжує рефлексію та самокопання і у новому треці намагається з'ясувати, то що ж таке бути свідомим. Чи мають люди завжди бути свідомими і що для цього треба робити? Або ж все-таки у людини є право на помилку?
"З кожною новою піснею я дізнаюсь щось нове про себе та хочу, щоб у вас було так само", — ділиться Мія у своєму Instagram.
Lely45 — А якщо чесно
Люда продовжує підігрівати інтерес до свого нового альбому і випускає вже другий сингл із нього. Разом із ним виходить також ще один кліп на фоні київських вулиць, на яких артистка емоційно виконує новий трек.
У пісні Lely45 співає про те, як боїться помилитися в людях, загубитися в натовпі та в собі самій та власних потребах.
Schmalgauzen — Я не прийду
Schmalgauzen написали пісню про втрату, надихнувшись класичною італійською мелодією та змішавши її із джазовими мотивами та речитативом. На контрасті із відносно веселою мелодією — сумна лірика.
“Ми, як і завжди, стараємося давати людям полотно для роздумів. Когось ця пісня може ранити, а для когось стане поштовхом не втратити та цінувати те, що маєш. Ця пісня нагадує нам, що все може зупинитися в будь-який момент. На жаль, ми живемо в реальності, де люди щодня втрачають близьких та коханих людей”, — каже соліст гурту Влад Михальчук.
Figurat — В доміке
Дмитро Алексєєнко вирішив опублікувати два архівних релізи, які припадали пилом на його полиці з 2019 року.
Перший трек — "В доміке" — він випустив під псевдо Figurat. І якщо ви звикли до мрійливого сповільненого саунду цього його проєкту та ніжних вокалів, то цей сингл викличе у вас реакцію: WTF? Утім це звучання разом із сатиричним текстом повністю вписується в творчість Дмитра.
"Цей трек присвячений доміку, в якому я жив 4 роки і написав за цей час багато музики, а також друзям, які були поряд", — розповідає Figurat.
Chocollab, Monoohm, Nadiamti — PAN
Другий трек Дмитра вийшов під псевдо Figurat (цікаво, чи ощасливить нас артист ще і сиглами від його третього проєкту Dee Posh?).
Pan зроблений у співпраці з Monoohm, Nadiamti. Теж досить комічний трек розповідає про іноземців-секстуристів, які приїжджають в Україну заради красивих дівчат.
Meerkur — Дихати думати діяти
Найкраще про новий трек meerkur може розказати тільки сам Вадим Лазарєв:
"Ми повертались до нашого старого будинку. Поки дружина пекла пиріг, я присів за фортепіано. Все навколо було у пилюці, яка чимось нагадувала сніг, на столі стояли засохлі квіти. Це все несло дуже обнадійливі сенси. Завдяки таким моментам, згадуєш про складні періоди життя та усвідомлюєш, що вже прийняв ці проблеми, вони теж є частиною шляху.
У цьому треці я ділюсь тим, чого мені не вистачає, за чим сумую та ностальгую. Мені хочеться, щоб ця робота стала діалогом, і кожен, хто проживає цей сингл зі мною, міг поділитися та розказати про своє внутрішнє”.
Blind8 — Nothing Stands Still
Просто зараз Blind8 знаходяться у світовому турі гурту Within Temptation, де вони виступають на сапорті. Після спільного треку з ними ж, хлопці випускають англомовний трек Nothing Stands Still.
"Ця пісня повертає ліричного героя в дитинство, він пригадує, як раніше безтурботно блукав і почувався щасливим, як дні здавались яскравішими. Але потім він повертається в сувору реальність, і розуміє, що зараз потрібно скласти черговий «пазл», і на жаль, дороги назад в щасливе дитинство не існує. Через це герой почувається наче загубленим в лабіринті часу", — описують новий сингл Blind8.
O.Torvald — Хейту на зло
Тепер поговоримо про кліпи. O.Torvald продовжують випускати відеороботи на треки з альбому "Втома" і цього разу вибрали трек "Хейту на зло".
У комічному кліпі, знятому Євгеном Головатенком, місцеві "лузери" сходяться у скейт-батлі з "красавчиками".
Тренера команди лузерів грає ветеран та майбутній "Холостяк" Олександр Терен, а епізодичні ролі в кліпі також зіграли комік Повар Даніл та кінооглядачка Інна Гордєєва.
Liza Bibikova — Чому я кохаю тебе завжди
Поки Ліза Бібікова готується до виходу дебютного мініальбому та великого київського сольника, вона випускає відеороботу на свій крайній трек, який вже встиг стати популярним в ТікТоці та назбирати 280 тисяч прослуховувань в Spotify.
Мінімалістичну і наповнену символізмом відеороботу зняв один з ключових українських кліпмейкерів Інді Хаїт, який водночас став одним з головних героїв та любовним інтересом персонажки Лізи.
“Я писала пост в день релізу, і там була фраза: «Коли люди кажуть, що кохають одне одного, вони зазвичай мають на увазі абсолютно різні речі». Пройшов час, ця пісня на платформах вже кілька місяців, але кожне прослуховування відкриває її для мене з нової сторони. Так само і цей кліп має багато різних інтерпретацій – історія в очах глядача”, — розповідає про кліп Liza Bibikova.
Dofamin — Natus Vincere
Трохи мотивації в ранок суботи несемо вам із новим треком репера Dofamin.
Назва Natus Vincere з латини перекладається як "народжений перемогти" і саме цією фразою надихнувся артист задля створення треку.
"Хочу, щоб при прослуховуванні люди мотивувались таким та рухались далі, не забуваючи про моральні цінності, які зараз молодь чомусь втратила, про цінність сімʼї, близьких людей", — коментує сингл Dofamin. Не знаємо, хто і які цінності втратив, утім радимо послухати трек для збереження різноманітності вашого плейлиста.
Sleepy Andy, Drimandr — ТТ
Поки авторка тексту зберігає в собі теплі мрії про нові релізи від Сашка Drimandr`a, він з'явився вже на черговому фіті свого друга Sleepy Andy з івано-франківського об'єднання "Попіл".
Трек "ТТ" описує складні відносини артистів із ТікТоком та те, що вони все не встигають слідкувати за його трендами. "Хто я без цих масок?", "Ще таке mukbang? Хто така Белла Порч?" – запитує Sleepy Andy, а Drimandr воліє "видалитись з інтернету та поїхати «трогати траву»".
Що ж, "потрогати траву" в ранок суботи точно хочеться.
Leléka — Dytynko
"Берлін-бейзд" український фольк-джаз гурт Leléka продовжують досліджувати українські колискові і цього разу надихнулись лемківською піснею з села Яблунівка.
Оригінальна версія пісні дуже коротка — усього п'ять тактів — утім гурт розширює звучання оригінальною мелодією та легкими поп-гармоніями.
"Дехто може навіть вловити відтінок поп-рокового вайбу Coldplay", — говорять Leléka в своєму Instagram.
Glib Radchenko — I Can't Explain
Пропонуємо завершити ознайомлення з новою українською музикою найніжнішим романтичним релізом від Гліба Радченка та лейблу No Time For Swing. Разом з Глібом над синглом працювали Lucas Bird, Єгор Савін та Євген Пугачов.
Сингл увійде до майбутнього першого EP артиста – Ipanema, який буде доступний вже 15 листопада.
Слухайте нову музику тижня у плейлисті Artилерії на Spotify:
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]