Перейти до основного змісту
У Харкові відкрили перший віртуальний музей оперного театру

У Харкові відкрили перший віртуальний музей оперного театру

У Харкові відкрили перший віртуальний музей оперного театру
Архівне фото балету на ІІІ дії "Лісова пісня", прем’єра — 16.03.1980, балетмейстерка Наталія Скорульська. Харківська Опера/В. Гордін

Національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка відкрив віртуальний музей з оцифрованою архівною колекцією, щоб зберегти її під час обстрілів Харкова.

Про це повідомляє Український культурний фонд.

Чільне місце в цифровій колекції займають опери та балети, які мали світові прем'єри в харківському театрі. Серед них — опера українського композитора Миколи Лисенка "Тарас Бульба", а також перший український балет "Пан Каньовський" українського композитора Михайла Вериківського.

Тепер твори українських митців є в основі віртуальної колекції, яка покаже рух мистецтва опери та балету від колоніальної музичної спадщини до національного мистецького продукту. У віртуальному просторі також представлять твори європейських композиторів та митців з Азербайджану, Вірменії, Грузії та інших країн.

Також у віртуальній колекції є оцифровані експонати фондів Київського музею театрального музичного кіномистецтва та Харківського художнього музею і приватних колекцій.

"Понад рік нашої роботи з підготовки матеріалів, перемовин з музеями й колекціонерами, роботи в архівах, відбору експонатів, їх фотографування, сканування, ретушування, описання, каталогізація дали свій результат — перший в Україні віртуальний музей оперного театру працює. На першому етапі роботи над проєктом, цьогоріч, віртуальна галерея налічуватиме близько 6 тисяч експонатів. Це ескізи декорацій, унікальні костюми постановок театру різних часів, афіші, фотографії, програмки", – зазначили в ХНАТОБ.

Команда проєкту наголосила, що займається цим заради популяризації мистецтва балету та опери, а також щоб цінна інформація про них не зникла та була досліджена спеціалістами.

Проєкт зробили за фінансової підтримки Українського культурного фонду (УКФ). Він є незалежним державним оператором, який виділяє цільове фінансування проєктів культурних і креативних індустрій. Інституція існує з 2017 року, а її діяльність працює на основі Закону України "Про Український культурний фонд". Відомство підтримує місцеві, національні міжнародні проєкти у семи секторах: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурна та креативні індустрії. Всього фонд профінансував 2717 проєктів на 1,6 млрд грн, що охопило 53 млн людей аудиторії.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок