Перейти до основного змісту
Двох активістів Just Stop Oil, які приклеїли себе до картини Тернера в Манчестерській галереї, виправдали

Двох активістів Just Stop Oil, які приклеїли себе до картини Тернера в Манчестерській галереї, виправдали

Екоактивістів, які приклеїлися до картини в Манчестерській галереї, виправдали
Екоактивісти, що приклеїли себе до картини "Еолова арфа Томаса" в 2022 році. X/:Just Stop Oil

Суд у Манчестері 3 жовтня виправдав двох учасників екологічної ініціативи Just Stop Oil, які приклеїлися до картини "Еолова арфа Томаса" британського живописця Вільяма Тернера, яка зберігалася в місцевій мистецькій галереї.

Про це повідомляє The Artnews.

Екоактивісти приклеїли себе до рамки "Еолової арфи Томаса" 1809 року в липні 2022 року та написали No New Oil ("Ні новій нафті") на підлозі галереї.

Перед судом постали 24-річний Пол Белл, який є аспірантом із кліматичних впливів, та 27-річний Едред Віттінгем, радник з питань енергетики. В позові зазначалося, що екоактивісти завдали кримінальних збитків на приблизно 6500 доларів.

"Цей виправдувальний вирок є проблиском світла в інакше дуже темній картині державних репресій і судової зловмисності", — йдеться в заяві представника Just Stop Oil. — Ми вдячні тим небагатьом у правовій системі, які розуміють, що прихильники Just Stop Oil діють у порядку самооборони та прагнуть захистити життя на землі, тоді як закон захищає тих, хто віддані його знищенню".

Белл після слухання зізнався журналістам, що його дії були "не через ненависть до мистецтва, а через любов до мистецтва". Він сказав: "Митці завтрашнього дня і багато хто в усьому світі прямо зараз мають свій шанс творити, вкрадений кліматичною кризою. Ми маємо право на мистецтво і право на життя. Розширення використання викопного палива прямо протидіє цьому. Я дуже радий, що в магістратському суді Манчестера суддя визнав наші дії пропорційними".

Віттінгем розповів, що він і Белл "справедливо були на волі", але згадав справи їхніх колег-активісток Фіоби Пламмер і Анни Голланд. Минулого тижня їх засудили до 24 і 20 місяців у лондонській в'язниці за те, що вони облили супом картину Вінсента Ван Гога "Соняшники" (1888) у Національній галереї Лондона в жовтні 2022 року. "Їхній вирок продемонстрував, що наша система правосуддя порушена, закон провалюється, а судова система і суди є співучасниками геноциду", — додав він.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок