SI Process — сольний проєкт продюсера, електронного музиканта та барабанщика Станіслава Іващенка. 17 вересня артист випустив новий сингл Try та два музичних відео на нього — режисерок Анастасії Альошиної та Каміли Фазилової. У обох кліпах — воєнний Київ і молодість, що проходить на тлі військового часу.
SI Process народився в Донецьку, співпрацював із різними гуртами, однак лише у 2020 році випустив сольний EP Signal.
Суспільне Культура поставило музиканту 7 питань про те, чим є сьогодні його музика та чого очікувати у майбутньому.
Як створювався сингл Try? Про що він?
Це трек, який чекав свого часу. У кожного автора, думаю, є такий досвід. Я вигадав його приблизно 2 роки тому, але мені не подобалось рішення фінальної частини, і тільки на початку цього літа я нарешті його знайшов. Зараз воно ідеальне для мене. Try про юність яка не обирала цей час, він обрав її сам. Це моя присвята молоді, яка лишилась тут і яка намагається щось змінити.
Розкажи про співпрацю зі студентами КАМА — як вона виникла?
Курс студентів КАМА напряму Filmmaking був поділений на дві групи і їм надалась абсолютна творча свобода. Я одразу наголосив на тому, що це буде артпартнерство без мого втручання в процес. Звичайно, це було на мій страх і ризик, але перша зустріч довела мені, що це вірний шлях і я не помилився. Вони перевершили мої очікування.
Українська електрона сцена розвивається дуже стрімко: що для себе особисто ти відкрив за час сольного проєкту?
Ви можете сміливо обирати будь-який реліз лейблів Polygon, Dnipropop, Kontrabas, Mystictrax або "Потоп" — і точно знайдете для себе щось нове!
Цього року ти брав участь у кількох фестивалях: як змінилася публіка за час повномасштабного вторгнення?
Київ завжди був унікальним та відкритим. Думаю, у нас найкрутіша публіка у світі, я маю з чим порівняти, проїхавши концертами Європою, плюс вам це підтвердить будь-який іноземний артист. Просто зараз ми як ніколи поруч зі смертю і цей момент перетворює сьогодення на концентрат цінності життя. Мені здається, так, як зараз цінуємо життя ми, в моменті не цінує його ніхто. Тут і зараз. Іншого не існує.
В одному з інтерв'ю ти сказав, що джазовим барабанщиком тобі не стати. Яке твоє ставлення до джазу загалом? Чим ти надихаєшся зараз?
Думаю, тоді я мав на увазі класичну і дуже інтимну манеру гри щітками, враховуючи мій підхід до звуку. Як-то кажуть, хтось грає джаз, а хтось джазує по життю!
Зараз я більш наближений до другого стану, навіть незважаючи на потужне jazz-core минуле в межах тріо DOK. Мені дуже близька скандинавська хвиля contemporаry jazz. Вона надихає та часто звучить у нас вдома на вінілі. Глибока, гармонійна, медитативна. Люблю спокій і не люблю, коли музиканти постійно демонструють свою техніку, це дуже втомлює.
Розкажи про співпрацю з Денісом Аду та проєктом Rusiiick: як народилися обидва треки та чи не плануєш нові співпраці?
Легкість — мабуть, саме цей термін буде точним для опису співпраці з цими прекрасними людьми, так само як і з Аcid Mamba. Всі вони виникли приблизно через місяць із моменту нашого першого знайомства і всі створені дистанційно. Така в них особливість. Дуже ціную і люблю кожного з них. Поки в планах виключно самостійні релізи, але все може змінитись.
Твій дебютний альбом вийшов у 2020 році — як змінився Стас Іващенко з того часу? Чи не плануєш новий альбом?
Останнім часом обрав для себе синглову стратегію просування і вважаю її абсолютно правильною. Ми живемо в епоху боротьби за увагу і в цій боротьбі важливе постійне нагадування про себе.
Я вважаю: краще нагадувати про себе музикою, ніж плітками та зашкварами, тому наступний сингл після Try буде вже у жовтні. Готую новий мерч, також готуємо разом із Vinyla Rec. мій перший вініл, але про нього зможу трохи пізніше розказати.
Ми всі змінились. Дуже гостро відчуваю, як нас побило зсередини, але ми тут і ми намагаємось щось змінити. І ми змінимо.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]