Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" створив аудіовиставу для смартфонів

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" створив аудіовиставу для смартфонів

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" створив аудіовиставу для смартфонів
Бабин Яр

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" разом з креативною студією "Історія майбутнього" створив аудіовиставу "29.09" про події Голокосту на основі технології доповненої реальності.

Про це повідомляє пресслужба "Бабиного Яру".

В аудіовиставі використовується технологія "доповненої реальності", яка дозволить через екран смартфону відтворити вигляд вулиць Києва та Бабиного Яру вересня 1941 року.

Автором вистави став журналіст і письменник Михайло Зиґарь. Вона заснована на реальних подіях і розповідає про долю десятків тисяч людей, які йшли на смерть до Бабиного Яру 29 вересня 1941 року. Для вистави використані історії тих, хто вижив, і тих, хто загинув. Кожна з них пов'язана з певною точкою на території Бабиного Яру.

"Кожне переміщення між точками маршруту аудіовистави супроводжується розповіддю про події, що відбулися цього трагічного дня у світі. Це фрагменти щоденників людей з різних куточків світу та уривки заміток світової преси від 29 вересня 1941 року. Таким чином трагедія Бабиного Яру вплетена у масштабну трагедію Другої світової війни", – розповіли представники меморіального комплексу "Бабин Яр".

Для того, щоб ознайомитися з аудіовиставою, необхідно буде завантажити додаток "29/09" для смартфонів та відвідати територію вздовж вулиці Юрія Іллєнка та на алеях меморіального парку "Бабин Яр". Аудіовистава буде доступна трьома мовами: українською, російською та англійською.

Що відомо

  • На початку червня Наглядова рада Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" презентувала свої проєкти. Публікація чорнового варіанту концепції майбутнього музею Меморіалу Голокосту "Бабин Яр", над якою працювала команда російського режисера Іллі Хржановського, викликала бурхливу публічну реакцію.
  • Відомі українські діячі культури виступили з вимогою звільнити російського режисера та автора проєкту "Дау" Іллю Хржановського з посади художнього керівника меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".
  • Очільник Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович повідомив, що ідея передати меморіальний комплекс Голокосту Бабин Яр Інституту є логічною, однак наразі інституційна спроможність недостатня, а концепцію меморіалізації необхідно доопрацювати.
  • У 2020 Меморіальний центр "Бабин Яр" оцифрував 140 тисяч одиниць засекречених архівів часів окупації Києва нацистами, які будуть викладені у вільний доступ.

На початок