Усі звикли, що Олімпійські ігри — це завжди про перемоги та медалі: спортсмени й спортсменки наполегливо тренуються, щоб показати найвищий рівень і перевершити суперників на полі.
Але не завжди змагання — це про медалі. Це також про повагу, людяність та підтримку одне одного, про те, що й програвати треба з честю, і що інколи важлива не перемога над суперниками, а перемога над самим собою.
Суспільне Культура розповідає 5 історій з Літніх Олімпійських ігор у Парижі, які маніфестують гідність та взаємопідтримку.
Обережно, ці історії можуть розчулити та надихнути.
Три чемпіонки
У вільних вправах жіночої спортивної гімнастики на Олімпійських іграх першість виборола бразильська спортсменка Ребека Андраде. Срібну медаль забрала Сімона Байлз, а на третьому місці опинилась ще одна американська гімнастка — Джордан Чайлз.
Андраде стала найтитулованішою бразильською спортсменкою в історії, вигравши у Парижі одразу чотири медалі: одну золоту, дві срібні та бронзову. Вона, зокрема, випередила Байлз, яку називали фавориткою. Та титулована американська гімнастка захоплено привітала суперницю й міцно її обійняла. Байлз та Чайлз зворушливо вклонилися Андраде на нагородженні спортсменок. Це фото стало вірусним у мережі.
Одна медаль на двох
На Олімпійських іграх у Токіо двоє спортсменів — Мутаз Баршим із Катару та Джанмарко Тамбері з Італії — захопили світ своєю дружбою, тоді вони поділили золоту медаль у стрибках у висоту серед чоловіків.
На іграх у Парижі вони обоє намагалися подолати позначку у 2,27 метра. Тамбері щойно провалив свою другу спробу, коли Баршим готувався до наступного стрибка. Але щойно почавши розбіг, він зупинився і впав на землю. І першим до нього підбіг саме італійський спортсмен.
Тамбері заспокоював Баршима, поки член медичної команди також поспішив надати йому допомогу. Італієць також масажував литку свого товариша, намагаючись полегшити біль.
Зрештою обоє спортсменів пройшли у фінал, який відбудеться 10 серпня.
Один за всіх
Белізький учасник Олімпійських ігор Шон Гілл поки все ще насолоджується своїм тимчасовим статусом "найвідомішої людини в Белізі": він єдиний олімпієць, що представляв країну цього року.
Беліз — країна з центральної Африки, з населенням менше ніж півмільйона, — мала лише одного кандидата.
Гілл став вірусним у мережі не лише тому, що з усім завзяттям розмахував прапором своєї країни, коли разом з іншими спортсменами пропливав на човнах по Сені, але й тому, що інші спортсмени хотіли взяти у нього автограф.
"Любов у Парижі"
Французька легкоатлетка Еліс Фіно, можливо, і не виграла золоту медаль, але отримала дещо більше.
Спортсменка фінішувала четвертою в забігу на 3000 метрів із перешкодами серед жінок, не дотягнувши до п'єдесталу лише три секунди. Однак вона побила рекорд Європи.
Ці ігри завершилися не лише подоланням рекорду для Фіно: "Я сказала собі, що якщо я пробіжу менш ніж за дев'ять хвилин, знаючи, що дев'ять — моє щасливе число і що ми разом вже дев'ять років, то я зроблю пропозицію".
І, вірна своєму слову, через кілька хвилин після забігу Фіно опустилася на одне коліно і подарувала гачок із написом "Любов у Парижі" своєму хлопцю, тріатлоністу Бруно Мартінесу Баргіела з Іспанії.
"Вітаю у фіналі"
Українська бігунка Анна Рижикова завершила виступи на Олімпійських іграх-2024 за підсумками півфіналу жіночих стартів на 400 метрів з бар'єрами.
Вона фінішувала у своєму забігу сьомою, але й після цього знайшла місце для підтримки суперниць.
У мережі вірусним стало фото, як підтримала суперницю з Франції — бігунку Луїз Мараваль, яка таки пройшла до фіналу змагань.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]