У Загребі відкрився перший у світі музей краваток

У Загребі відкрився перший у світі музей краваток

Ще один незвичний музей: У Загребі відкрився перший у світі музей краваток
Частина експозиції музею краваток, Загреб, Хорватія, 2024. Cravaticum Tisak. Cravaticum Tisak

У столиці Хорватії, Загребі, відкриваєтсья перший у світі музей краваток — Cravaticum, розташований неподалік від найкоротшого фунікулера у світі.

Про це повідомляє EuroNews.

За задумом музей має показати історичне значення краваток і сприяти світовій промоції Хорватії як батьківщини краватки. Працівники закладу прагнуть продемонструвати еволюцію краватки, яку створили хорватські солдати у XVII столітті.

Музей намагалися зробити "сучасним, захопливим і візуально привабливим". У виставковому просторі площею 130 квадратних метрів краватки, зокрема, будуть переосмислені через роботи сучасних місцевих художників.

У Cravaticum виставлятимуть уніформи полку Cravat, а також інноваційний дизайн краваток Юрая Зігмана — хорватського модельєра, який працював із Бейонсе, Нікі Мінаж, Крістіною Агілерою, Карді Бі та іншими.

Серед унікальних експонатів музею — краватка з куленепробивного матеріалу, дослідження коконів шовкопряда під мікроскопом та 3D-виставка з конями.

"Навчання має бути веселим, особливо для молодого покоління, тому цей музей спроєктовано так, щоб ділитися численними фактами та історіями про краватки в розважальний та інтерактивний спосіб", — сказав Ігор Младінович, один зі співвласників музею.

Cravaticum не є першим незвичним музеєм, відкритим у Хорватії. У країні також є Музей розірваних стосунків, Музей похмілля та Froggyland, музей таксидермічних жаб.

Музей Cravaticum працює щодня з 10:00 до 20:00. Квитки коштують €8 для дорослих, €5 для студентів та безкоштовно для дітей віком до 7 років.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок