Національному музею Голодомору-геноциду 23 липня передали документи вступної художньої концепції, що відповідає за художнє оформлення другої черги музею.
Про це повідомляє Музей Голодомору.
Документ передали від імені Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору. Фонд залучив понад $800 тисяч (понад 3 млн грн) від благодійників.
"Сьогодні ми з великою радістю отримуємо права, і увесь комплект документів, що називається «Вступна художня концепція». Саме вона дає нам уявлення про те, яким буде Музей. Це не детальний проєкт. Попереду ще дуже багато роботи. Але ми принаймні розуміємо, куди рухаємося і скільки ще маємо зробити", – зазначила у вступному слові виконувачка обов'язків директорки музею Леся Гасиджак.
Зміст і наповнення концепції повністю розробляв Національний музей Голодомору-геноциду. До створення проєкту залучили вузькогалузевих фахівців з європейських дизайнерських компаній: польської Nizio Design International та британської Haley Sharpe Design. Над концепцією працювали у 2020–2022 роках.
"Наголошую: цей проєкт є українським, він створений українськими науковцями, істориками, музейниками. Але для того аби оформити усе сучасно та цікаво для відвідувачів – українців, іноземців, людей різного віку, були залучені дві міжнародні дизайнерські компанії, адже в Україні ця галузь лише починає розвиватися", – акцентувала Леся Гасиджак.
Що відомо про будівництво Музею Голодомору-геноциду
У липні 2023 року у Верховній Раді погодили виділення 573 млн грн на добудову Національного музею Голодомору-геноциду. А це будівля з основною експозицією, виставковою залою, спеціалізованим фондосховищем, кінозалом і конференц-залом.
У соцмережах викликало обурення виділення коштів на музей під час війни. Ексміністр культури Олександр Ткаченко заявив, що вважає фінансування будівництва доречним: "Якщо хтось говорить про те, що музей не потрібно будувати під час війни, хай наведуть аргументи, крім того, що потрібно витрачати кошти на відновлення. Вони є. Відновлення триває. Так само потрібно витрачати кошти".
28 липня президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт № 9437 про виділення 573 млн гривень на завершення будівництва інституції.
У вересні 2023 пресслужба музею повідомила, що кошти на добудову виділить уряд Канади.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]