В Ірані знову посилили контроль за носінням хіджабів

В Ірані знову посилили контроль за носінням хіджабів

В Ірані знову посилили контроль за носінням хіджаба
В Ірані знову посилили контроль за носінням хіджаба. Ілюстративне фото: pixabay

У Тегерані поліція почала посилений контроль за носінням хіджабів, переслідуючи жінок без нього або тих, які недодстатньо щільно його одягли.

Про це повідомляє AP.

У мережі з'явилися відео, на яких зафіксовано, що жінок зупиняють на вулицях та силоміць заштовхують у поліцейські фургони. Поліція не поширює дані про арешти, а іранські медіа не надають ситуації розголосу, але в країні широко обговорюють це питання.

У березні організація Amnesty International заявила, що десятки тисяч жінок покарали за невиконання іранських законів про носіння паранджі. Деяких притягнули до кримінальної відповідальності і засудили до побоїв, тюремного ув'язнення, штрафів або примусового відвідування уроків "моралі".

Окрім цього, у країні мають намір закривати підприємства, які обслуговують жінок, що не носять хіджаб.

Поліція називає поновлення тиску щодо носіння хіджабів планом "Нур". Сила репресій залежатиме від того, хто переможе на виборах в Ірані 28 червня.

Попри це, багато жінок продовжують носити хіджаби вільно або залишають їх просто накинутими на плечі під час прогулянок Тегераном.

"Ми знаємо, що поліція не прагне боротися з жінками, але на неї тиснуть. Рано чи пізно влада зрозуміє, що в її інтересах було б краще відступити", — прокоментувала ситуацію 34-річна вчителька математики Фатіме, яка не озвучила пресі своє прізвище.

Зазначають, що Іран і сусідній Афганістан, контрольований талібами, — це єдині країни, де хіджаб залишається обов'язковим: навіть консервативна Саудівська Аравія послабила свої "патрулі моралі".

Нагадаємо, що у 2022 році Іран охопила наймасштабніша хвиля протестів в історії країни. Приводом стала смерть Махси Аміні — 22-річної дівчини, яку 14 вересня 2022 року заарештувала "поліція моралі" через "публічне недотримання іранських правил носіння хіджабу". Дівчину катували, внаслідок цього вона потрапила у лікарню та померла. Це сталося 16 вересня. Детальніше — читайте в матеріалі Суспільне Культура.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок