"Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова", — Віра Агеєва

"Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова", — Віра Агеєва

Віра Агеєва
Віра Агеєва. Суспільне Культура/Вікторія Желєзна

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала в інтерв'ю "Культурі на часі".

Агеєва пояснила, чому література XIX століття стає промовистою до сучасної аудиторії, а відтак чому важливо звертати увагу на біографії письменників, зокрема Булгакова.

"Для того щоб воювати, треба знати, за що ми воюємо... У нас досі ведуться розмови, закривати чи не закривати музей Булгакова. Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова, який зганьбив Українську Народну Республіку. Не можна, щоб по обидва боки лінії окопів були солдати з тими самими прапорами і тими самими цінностями, бо інакше ж чому війна?", — сказала Агеєва.

Агеєва наголосила, що українська колективна пам'ять не була сформована повноцінно у ХХ столітті, вона була дисфункційною під цим тиском російської пропаганди.

"Ми пізнаємо свої цінності, а цінності — вони в літературі, вони в класиці", — наголосила дослідниця.

Нагадаємо, нещодавно Український інститут національної пам'яті (УІНП) визнав російського письменника Міхаїла Булгакова символом російської імперської політики. 8 квітня Літературно-меморіальний музей Булгакова опублікував свою позицію стосовно висновку УІНП. Більше читайте у матеріалі Суспільне Культура.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок