Історик Тімоті Ґартон Еш віддав ЗСУ кошти за премію Lionel Gelber Prize 2024

Історик Тімоті Ґартон Еш віддав ЗСУ кошти за премію Lionel Gelber Prize 2024

Еш віддав 1,4 млн гривень ЗСУ
Тімоті Ґартон Еш на Book Forum у Львові, 5 жовтня 2023 року. Getty Images/Les Kasyanov/Global Images Ukraine

Британський історик, журналіст та письменник Тімоті Ґартон Еш віддав власну премію як переможця Lionel Gelber Prize 2024 українському війську.

Про це 16 травня розповідає пресслужба фонду "Повернись живим".

На початку травня Еш перерахував фонду 50 тисяч канадських доларів, або 1,4 млн гривень.

"Я не можу уявити собі кращого застосування премії, отриманої за книгу про новітню європейську історію, ніж пожертвувати її на оснащення Збройних сил України для перемоги. Адже на кону в цій війні стоїть не що інше, як майбутнє Європи", — говорить він.

Разом із фондом історик передав бійцям 409 окремого стрілецького батальйону 22 ОМБр обладнання на 2,8 мільйона гривень.

Військові отримали чотири квадрокоптери DJI Mavic 3T, десять тепловізійних монокулярів, десять монокулярів нічного бачення та кріплення для ПНБ, а також чотири монокуляри Minox.

історик віддав гроші для зсу
Тімоті Ґартон Еш передав дрони та нічну оптику "Повернись живим". "Повернись живим"

Тімоті Ґартон Еш — автор багатьох книг та публікацій, присвячених політиці та "історії теперішнього часу". Він має два наукових ступені з сучасної історії, які здобув у Єксетерському коледжі в Оксфорді.

Він не вперше приїздить до України. У грудні 2022-го та лютому 2023-го історик читав лекції в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії.

Нині він приїхав із презентацією книжки "Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття", яка вийшла українською у видавництві Vivat. Видання розкриває історичний шлях Європи від завершення Другої світової війни до повномасштабного вторгнення в Україну.

Lionel Gelber Prize (Премія Лайонела Ґелбера) — щорічна літературна премія за найкращу публікацію англійською мовою на тему міжнародних відносин, яка робить внесок у поглиблення дискусії про вагомі міжнародні проблеми.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок