В Україні 215 символів тоталітарного режиму втратили статус пам'ятки протягом 2024 року

В Україні 215 символів тоталітарного режиму втратили статус пам'ятки протягом 2024 року

Скільки тоталітарних символів втратили статус пам'ятки в Україні
Арка Свободи українського народу (колишня назва Арка дружби народів) у Києві. Фото: КМДА

Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що протягом 2024 року 215 символів тоталітарного режиму або російської імперської політики позбавили статусу пам'ятки культурної спадщини місцевого значення.

Про це повідомляє МКІП.

Так, Мінкульт вилучив чотири об'єкти з Державного реєстру нерухомих пам'яток України за поданнями обласних адміністрацій Житомирської, Черкаської та Рівненської областей.

Також міністерство протягом року зняло з державного обліку 211 пам'яток, тобто їх визнали такими, що не підлягають занесенню до Реєстру пам'яток культурної спадщини. Ці пам'ятки були у Києві, Закарпатській, Київській, Чернігівській, Полтавській, Черкаській, Миколаївській, Запорізькій, Волинській та Житомирській областях.

Зняття з обліку дає змогу демонтувати такі пам'ятки. Для порівняння у 2023 році лише 55 об'єктів зняли з обліку.

Крім того, у 2023 році Мінкульт дозволив перемістити 31 об'єкт, що був у списку пам'яток місцевого значення. Це робили для очищення публічного простору. У 2024-му таких дозволів поки було п'ять.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок