Гарві Вайнштейн постане перед судом Нью-Йорку у вересні в справі про сексуальне насильство

Гарві Вайнштейн постане перед судом Нью-Йорку у вересні в справі про сексуальне насильство

Повторний розгляд справи Гарві Вайнштейна в Нью-Йорку буде в вересні
Гарві Вайнштейн. Фото: Etienne Laurent-Pool/Getty Images

Суд штату Нью-Йорк в США 1 травня постановив новий розгляд справи продюсера Гарві Вайнштейна: він має відбутися 2 вересня. За попереднім розглядом у 2020 році Вайнштейна засудили до 23 років ув'язнення. 25 квітня суд визнав долучення свідчень жінок, що не фігурують у справі, несправедливим.

Про це повідомляє BBC.

Прокурори Манхеттена сказали, що вірять у нове звинувачення продюсера. 25 квітня апеляційний суд постановив, що у 2020 році Вайнштейн не отримав справедливого суду. Через це суддя ухвалив повторний розгляд. Незалежно від результату суду в Нью-Йорку, Вайнштейн залишається під вартою через інше засудження за зґвалтування в Каліфорнії. У 2013 році його засудили до 16 років ув'язнення в іншій справі. Прокуратура в Каліфорнії стверджує, що засудження Вайнштейна за зґвалтування жінки у 2013 році витримає будь-яку апеляцію.

У суді в Нью-Йорку 1 травня прокурори заявили, що повторно розглянуть справу до вересня. Суддя, який розглядає справу, постановив, що суд над Вайнштейном відбудеться "десь після Дня праціЦе свято відзначають 2 вересня в США".

Вайнштейн вчинив насильство стосовно Мімі Гейлі, асистентки продюсера, у 2006 році та зґвалтував акторку Джесіку Манн у 2013-му. У справі в Нью-Йорку вона є потерпілою. На пресконференції 26 квітня Гейлі повідомила, що має застереження щодо повторного розгляду справи: "Це було ретравмувально, виснажливо, знесилювально і все інше, — сказала вона і додала: — Я точно не хочу проходити через це знову. Але заради того, щоб продовжувати і робити правильні речі, і тому, що це сталося, я б розглянула це".

Скасування вироку

Апеляційний суд 25 квітня скасував вирок Вайнштейну за 2020 рік. Там визнали, що суддя завдав значної шкоди кінопродюсеру "неналежними рішеннями", включно з дозволом свідчити жінкам, які не були частиною справи.

Ці свідчення "зображували підсудного у вкрай упередженому світлі". Тож суд призначив новий розгляд справи.

У справі Нью-Йорку 2020 року Вайнштейна визнали винним у сексуальному насильстві першого ступеня та зґвалтуванні третього ступеня.

Вайнштейн відбував свій 23-річний термін ув'язнення у виправній колонії Могавк. Колишній кіномагнат залишатиметься у в'язниці, оскільки його також засудили за зґвалтування в Лос-Анджелесі у 2022 році та засудили до додаткових 16 років ув'язнення. Однак Вайнштейн був виправданий на судовому процесі в Лос-Анджелесі за звинуваченнями щодо однієї з жінок, які свідчили у його справі в Нью-Йорку.

Хто такий Гарві Вайнштейн і у чому його звинувачують

Гарві Вайнштейн — американський кіновиробник, відомий як співзасновник та голова кіностудії Miramax Films. Він був лауреатом премій "Оскар" і BAFTA за фільм "Закоханий Шекспір" та вважався одним із найвпливовіших продюсерів Голлівуду.

У жовтні 2017 року Вайнштейна звільнили із The Weinstein Company після того, як десятки актрис звинуватили його в сексуальних домаганнях, серед них Ешлі Джад, Гвінет Пелтроу, Анджеліна Джолі, Кара Делевінь та інші.

З цих звинувачень почався рух #MeToo, спрямований проти сексуального насильства.

24 лютого 2020 року суд присяжних визнав Вайнштейна винним у незаконних діях сексуального характеру та зґвалтуванні третього ступеня. 11 березня 2020 року його було засуджено до 23 років тюремного ув'язнення.

Вайнштейн також був визнаний винним у сексуальних злочинах у Лос-Анджелесі й засуджений там до 16 років ув'язнення.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок