У Фінляндії закривають музей Леніна, який працював 78 років

У Фінляндії закривають музей Леніна, який працював 78 років

Музей Леніна закривають
Музей Леніна, Фінляндія. Lenin Museo

Музей Леніна у фінському місті Тампере закриють 3 листопада 2024 року — через 78 років від початку роботи. Замість нього відкриють музей Nootti про історію відносин між Фінляндією та Росією.

Про це повідомляє Yle.

Музей працював із 1946 року. Директор музею Калле Калліо розповів, що ухвалив рішення про закриття через проблему з фінансуванням. За його словами, прямих спроб вплинути на усунення імені Леніна не було.

"Ми більше не можемо працювати під іменем Леніна, бо це призводить лише до непорозумінь, – каже Калліо. — Я надіслав кілька хороших заявок для [фінансування — ред.] музею Леніна, але вони не були успішними. Подивимося, чи інша назва буде більш вдалою".

Музей Леніна працюватиме до 3 листопада, після чого експонати демонтують. Натомість у лютому 2025 року відкриють музей з іншою назвою та експозицією — про відносини між Фінляндією та Росією.

Калліо розповів, що нова назва музею Nootti припала до душі відвідувачам: "Нота — це те, що рухається між країнами. Вона є вираженням незадоволення або коментарем іншій країні. У нас були критичні моменти, коли нота приходила з Москви до Фінляндії".

Новий музей має на меті прикликати нову аудиторію. В ньому посилять експертну роботу. Також перевідкритий музей буде більше звернений до думки місцевої громади міста Тампере.

У часі Холодної війни музей був місцем відвідин радянських політичних лідерів. Проте після 1991 року він став особливою культурною пам'яткою. Музей повністю відреставрували у 2016 році. Його назва не змінювалась, хоча змістове наповнення стало критичним до радянської історії. Каліо зізнався, що нову назву для музею придумували довго і це було складне рішення.

Фокусом нового музею стане транснаціональна історія, відносини між фінами й росіянами, Радянський Союз та сьогодення. Музей розповідатиме історію відносин Росії й Фінляндії від російської революції та незалежності Фінляндії до епохи вступу останньої в НАТО.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок