Елітну дизайнерку Ненсі Гонсалес відправили до в'язниці за контрабанду сумок із крокодила і пітона

Елітну дизайнерку Ненсі Гонсалес відправили до в'язниці за контрабанду сумок із крокодила і пітона

Дизайнерку Ненсі Гонсалес відправили до в'язниці за контрабанду сумок із крокодила
Дизайнерка Ненсі Гонсалес, Нью-Йорк, 22 вересня 2011 року. Getty Images/Neilson Barnard/WireImage for Vanidades

Колумбійську дизайнерку Ненсі Гонсалес, яка працювала з Брітні Спірс та Вікторією Бекгем, засудили до 18 місяців ув'язнення через контрабанду до США сумок зі шкіри крокодила та пітона.

Про це повідомляє Euronews.

Сумки Гонсалес також використовували у серіалі "Секс і місто" та показували на виставці в нью-йоркському Метрополітен-музеї 2008 року.

Проте її кар'єра пішла на спад, коли дизайнерку затримали в Калі (Колумбія) 2022 році, а згодом екстрадували до США. Після арешту колумбійська компанія Гонсалес збанкрутіла.

Її звинуватили у багаторічній змові з вербування кур'єрів для контрабанди сумок зі шкіри крокодила та пітона. Сумки перевозили комерційними рейсами для виставок та модних показів, а це порушує закони США щодо захисту дикої природи.

Сумки були виготовлені зі шкіри кайманів та пітонів, вирощених у неволі. Хоча їхні шкури закон дозволяє продавати в США, ці види перебувають під охороною і потребують ретельного моніторингу відповідно до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). Для перевезення таких товарів потрібні дозволи.

Згідно зі звинуваченням, Гонсалес набирала до 40 пасажирів, щоб кожен перевозив по чотири дизайнерські сумочки на рейсі. Так вона провезла контрабандою сумок на 2 мільйони доларів, кажуть у прокуратурі. Водночас адвокати дизайнерки назвали ці підрахунки перебільшеними.

Також зазначають, що офіційні органи США попереджали Гонсалес про те, що для перевезення товарів зі шкіри крокодила і пітона потрібні дозволи, зокрема у 2016 та 2017 роках її застерігали не порушувати закон.

Гонсалес засудили до 18 місяців тюремного ув'язнення. Прокуратура вимагала 30–37 місяців. Водночас суддя взяв до уваги, що дизайнерка вже 14 місяців провела в колумбійській в'язниці в очікуванні екстрадиції.

Адвокати Гонсалес просили м'якшого покарання для дизайнерки, оскільки вона розлучена і самотня матір двох дітей.

"Вона була сповнена рішучості показати своїм дітям і світу, що жінки, включно з жінками з меншин, як вона, можуть успішно реалізовувати свої мрії та стати фінансово незалежними, — написали адвокати в записці перед слуханням у понеділок. — Попри всі труднощі, ця крихітна, але могутня жінка змогла створити першу елітну, висококласну компанію у сфері моди в країні третього світу".

Сама Гонсалес перепросила за свої дії та заявила, що не мала наміру образити Сполучені Штати. "Під тиском я ухвалювала неправильні рішення", — сказала Гонсалес, додавши, що хотіла б ще раз обійняти свою 103-річну матір.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок