Українські актори з Івано-Франківська візьмуть участь у постанові у Великій Британії

Українські актори з Івано-Франківська візьмуть участь у постанові у Великій Британії

Виставу з українськими акторами покажуть у Йорку 20 квітня
Іван Бліндар і Марія Стопник приїхали у Йорк. Facebook/York International Shakespeare Festival

Актори Івано-Франківського національного академічного драматичного театру Іван Бліндар та Марія Стопник візьмуть участь у спільному проєкті з Йоркським міжнародним шекспірівським фестивалем (York International Shakespeare Festival) у Великій Британії. А Івано-Франківський театр запрошує відвідувачів на фестиваль, присвячений Шекспіру, із 17 до 22 червня.

Про це повідомила пресслужба театру у Facebook 15 квітня.

"Ми радіємо співпраці з нашими британськими колегами, вболіваємо за успіх наших акторів і чекаємо всіх на нашому Шекспірівському фестивалі вже цього червня", — йдеться у дописі.

Іван Бліндар і Марія Стопник у межах співпраці театру з фестивалем працюватимуть над спільним проєктом, який покажуть у Йорку 20 квітня.

актори івано-франківського театру
Репетиція спільного проєкту. Facebook/York International Shakespeare Festival

актори івано-франківського театру
Репетиція спільного проєкту. Facebook/York International Shakespeare Festival

На сайті проєкту зазначено, що ще у 2023 році на зустрічі в Гданську художній керівник і генеральний директор театру Ростислав Держипільський оголосив, що 2024 року в Івано-Франківську відбудеться перший Міжнародний шекспірівський фестиваль.

"Поява будь-якого нового фестивалю в шекспірівському світі це чудово, а цей диво. Започаткування фестивалю під час війни це зухвалий і героїчний вчинок, який демонструє важливість нашої культури в основі національної ідентичності", — додають організатори фестивалю.

Тому організатори вирішили створити проєкт з українським театром на фестивалі у Йорку. Вони додають, що це також спосіб продемонструвати підтримку і солідарність з українськими театралами.

Присвячений Шекспіру фестиваль в Україні відбуватиметься із 17 до 22 червня. Він має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до щоденної боротьби України за гідність та цінності вільної країни.

Актори Іван Бліндар та Марія Стопник відомі також за ролями у стрічці "Я, Побєда і Берлін".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок