Волдеморт в Австралії — новий вид мурах назвали на честь злого чарівника

Волдеморт в Австралії — новий вид мурах назвали на честь злого чарівника

Темний лорд Волдеморт
Волдеморт, кадр із фільму "Гаррі Поттер". Facebook/Harry Potter Films

В Австралії дослідники відкрили новий вид підземних мурах, які отримали назву Leptanilla voldemort на честь антагоніста з серії книг про Гаррі Поттера — лорда Волдеморта.

Про це повідомляє науковий журнал ZooKeys.

Команда вчених з університету Західної Австралії виявила новий вид на глибині 25 метрів у околицях міста Ньюман. Для виявлення мурах вчені застосували метод, за яким бурили ґрунт для створення свердловини, а потім за допомогою сітки витягли мурах, що перебували на її дні. Виявлені особини мають розмір близько 1,5 мм, подовжені кінцівки, антени, щелепи та блідо-жовтувате забарвлення, а також повну відсутність очей.

Волдеморт у Австралії — новий вид мурах назвали на честь темного чарівника
Мураха Leptanilla voldemort. Науковий журнал ZooKeys

Це лише другий випадок знахідки роду Leptanilla в Австралії, цей вид комах вважають дуже рідкісним. Вчені зазначають, що ці мурахи постійно живуть у темряві, не виходять на поверхню і харчуються переважно підземними безхребетними.

Хижий спосіб життя та канібалізм серед дорослих особин, які п'ють гемолімфу власних личинок, нагадали дослідникам про лорда Волдеморта, що й стало причиною такої назви.

У книжках зовнішність Волдеморта описували так: він мав бліду шкіру, схоже на череп обличчя, зміїні щілини для ніздрів, червоні очі та котячі щілини для зіниць. Його також описували як дуже худого з довгими руками та неприродно довгими пальцями.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок