Вийде каталог виставки "Алла Горська. Боривітер" в "Українському домі"

Вийде каталог виставки "Алла Горська. Боривітер" в "Українському домі"

Каталог "Алла Горська" від видавництва "Родовід"
Каталог "Алла Горська" від видавництва "Родовід". Сайт видавництва "Родовід"

Видавництво "Родовід" готує до друку каталог виставки "Алла Горська. Боривітер", яка з 14 березня по 28 квітня триває в Національному центрі "Український дім" у Києві.

Про це стало відомо з сайту видавництва.

"Боривітер" в "Українському домі" — це перша ретроспективна експозиція художниці-шістдесятниці Алли Горської. Видання охоплюватиме понад 100 робіт, представлених на виставці.

"Без сумніву, це видання українці чекали десятиліттями", — зазначають в анотації.

Мистецьку монографію доповнять статті історика Радомира Мокрика, арткритикині Єлизавети Герман, театрознавиці Ганни Веселовської, мистецтвознавиці та есеїстки Діани Клочко, мистецтвознавиці й журналістки Оксани Семенік

Мистецтвознавиця Олена Грозовська написала передмову від кураторської групи.

"Нинішня велика війна актуалізувала досвід шістдесятників, а постать Алли Горської унаочнює цей історичний зв’язок. Її сповнена драматичних подій біографія болісно перегукується із сьогоденням: за життя — заборони й демонтажі робіт, відрахування зі Спілки художників, переслідування з боку КДБ, а згодом і жорстоке вбивство; тепер — знищені російськими окупантами мозаїчні панно художниці в Маріуполі. Зло, що спричинило загибель Горської, не було покаране після розпаду СРСР і сьогодні — зміцніле й зухвале — розв'язало нову війну в Європі", — стверджує Грозовська.

Біографію мисткині подала Олена Зарецька — її онука, засновниця фонду Алли Горської та Віктора Зарецького. Видання упорядкувала Анастасія Яцковська, авторство дизайну належить Даші Подольцевій.

Наразі книжку можна передзамовити за 1000 гривень, пізніше ціна буде становити 1500 гривень. У видавництві обіцяють, що каталог піде в друк не пізніше як 30 квітня.

Про виставку "Боривітер" та Аллу Горську

Експозиція "Алла Горська. Боривітер" презентує понад сто робіт художниці: живопис, графіку, ескізи монументальних робіт з музейних і приватних колекцій, а також архівні матеріали, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці та її найближчого кола.

Окрім цього, спеціально для виставки художники Олексій Сай та Микола Марусик створили аудіовізуальну інсталяцію за мотивами її знищеного у 1964 році вітража "Шевченко. Мати". Інсталяція відтворює рух сонця, що проходить крізь вітраж та заливає частину експозиції світлом. Це відбувається під звуковий супровід, в основі якого — вірш Тараса Шевченка "Подражаніє 11 псалму".

Алла Горська — художниця, монументалістка, діячка правозахисного руху, яскрава представниця руху шістдесятників. Її роботи знищили за вказівкою спецслужб, а саму її вбили у віці 41 року за нез'ясованих обставин.

Сьогодні весь творчий доробок Горської-монументалістки практично втрачено: більшість її робіт потрапила під окупацію ще 2014 року, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки.

Детальніше про біографію мисткині читайте в матеріалі Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок