НАУ вперше очолить жінка: Ксенія Семенова стала в. о. ректорки та розповіла про плани на посаді

НАУ вперше очолить жінка: Ксенія Семенова стала в. о. ректорки та розповіла про плани на посаді

Ексклюзивно
Ксенія Семенова
Ксенія Семенова. Ксенія Семенова/Facebook

Депутатку Київради Ксенію Семенову 10 квітня призначили виконувачкою обов'язків ректорки Національного авіаційного університету. Вона перша жінка, яка очолить цей університет.

Про це повідомляє пресслужба університету, а також Семенова опублікувала допис у Facebook.

Семенова зазначила, що вперше Міністерство освіти і науки ухвалило рішення про призначення очільниці вишу на основі рекомендації наглядової ради, яка працює з січня 2024 року.

"Я, вважайте, спадкова освітянка, знаю, що таке атмосфера наукового пошуку з дитинства, і що таке ГВФ Цивільний повітряний флот.теж знаю з дошкільного віку. Але я не людина цієї системи. Я не розумію цінності формальних титулів, за якими нічого не стоїть, жорсткої ієрархії, статусності, недоречної бюрократії, приписування в статті авторів, які нічого не писали, плагіату", — наголосила Семенова.

Також вона написала, що позиція держави щодо НАУ — робити хороший інженерний університет. За її словами, з боку уряду проєкт координує міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"В НАУ крутий потенціал і дуже боляче було дивитись останні 10 років, як університет знищують. Тепер величезна кількість професіоналів і випускників НАУ готові долучитися до реформи університету. Є люди всередині, на яких не страшно спертися. Все має вийти", — додала нова очільниця.

Згідно з наказом МОН, Семенова залишатиметься на посаді до призначення керівника відповідно до законодавства, але не пізніше ніж до 9 жовтня 2024 року.

Першим про призначення розповів голова наглядової ради університету Петро Чернишов Forbes Україна. Він наголосив, що вже в травні наглядова рада має намір оголосити конкурс на посаду ректора, який триватиме орієнтовно три-чотири місяці.

Раніше посаду в. о. ректора НАУ обіймав Володимир Шульга. Як стверджує Чернишов, з 9 квітня він покинув роботу — очолюватиме інший університет.

Які плани Ксенії Семенової на посаді

Ксенія Семенова у коментарі Суспільне Культура розповіла, які будуть її перші кроки як в. о. ректорки. Вона зазначила, що її також призначать головою комісії з реорганізації НАУ.

"Головне завдання, яке зараз стоїть, — це реорганізація", — наголосила Семенова.

НАУ розділяється на "Київський авіаційний інститут" та Українську державну льотну академію в Кропивницькому. Тож далі, за словами Семенової, ціллю буде оптимізувати та налагодити структуру управління.

"В НАУ зараз дуже багато проблем господарських. Немає електронної системи документообігу. Погано налагоджена система якості освіти в контексті доброчесності, плагіату тощо. Нам треба починати співпрацювати з великими компаніями, які є основними роботодавцями для наших студентів", — розповіла виконувачка обов'язків ректорки.

Також Семенова зазначила, що віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров поставив основне завдання — щоб виш був "defence-tech-університетом". А саме, щоб НАУ готував кадри для оборонного сектору і в ньому проводили якомога більше дослідницької роботи на теми оборонних технологій.

"Ми також готуємо до запуску асоціацію випускників, у них будуть спільні проєкти для університету. Ми плануємо працювати більше з іноземними технічними університетами, налагоджувати програми подвійних дипломів", — зазначила Семенова. Також продовжаться партнерства з компаніями та запуск лабораторій.

Однак вона наголошує, що насамперед потрібно зосередитися на інституційних та адміністративних змінах.

"Зараз треба зробити акцент на інституційних та адміністративних змінах, тому що та структура управління, яка зараз лежить в основі організації, гальмує оці всі речі, лабораторії, подвійні дипломи, співпраці, міжнародну нашу діяльність", — підсумовує Семенова.

Що відомо про Ксенію Семенову

Ксенія Семенова — депутатка Київської міської ради від партії "Слуга Народу", викладачка та волонтерка. Народилася 3 березня 1990 року в Кривому Розі.

Семенова є випускницею НАУ: у 2013 році вона закінчила Національний авіаційний університет за спеціальністю "Електронні пристрої та системи". У 2016 році закінчила аспірантуру.

З 2013 до 2021 року Семенова викладала у НАУ. А до призначення в. о. ректорки, з листопада 2023 року вона працювала як в. о. проректорки з наукової роботи та інноваційного розвитку НАУ.

З 2015 по 2018 рік вона працювала керівницею напряму в українській секції американського Інституту інженерів з електротехніки та електроніки, а з 2017 по 2019 рік — інженеркою в компанії Radionics у напрямі алгоритмів обробки сигналів та симуляції сигналу радарів.

З 2021 року – директорка освітніх програм в мережі академічних бізнес-інкубаторів YEP, що займається бізнес-освітою для молоді та розвиває підприємницьку екосистему України.

У 2022 році Ксенія Семенова стала співзасновницею благодійного фонду "Солом'янські котики", який спеціалізується на тактичній медицині, гуманітарному розмінуванні, авто для військових та організації пунктів незламності.

Поділ Національного авіаційного університету

13 жовтня 2023 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про поділ НАУ на два окремі навчальні заклади: університет "Київський авіаційний інститут" та Українську державну льотну академію в Кропивницькому. Обидва будуть у сфері управління МОН.

На сайті Міносвіти пояснили, що реорганізація потрібна "для покращення якості вищої освіти й підсилення обороноздатності країни".

Оновлено 12 квітня. У попередній версії новини йшлося про те, що Ксенія Семенова стала кандидаткою наук. Однак вона закінчила аспірантуру, але не здобувала ступінь.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок