Альбом Бейонсе Renaissance надихнув на створення навчальної програми для історично чорних університетів (HBCU)

Альбом Бейонсе Renaissance надихнув на створення навчальної програми для історично чорних університетів (HBCU)

Альбом Бейонсе Renaissance отримав у 2023 році 4 статуетки "Ґреммі"
Співачка Бейонсе. Фото: Kevin Mazur/Getty Images for The Recording Academy

Фонд "Історично чорні коледжі та університети" (Historically Black Colleges and Universities, HBCUІсторично чорні коледжі та університети (HBCU) — це вищі навчальні заклади в США, які були засновані до прийняття Закону про громадянські права 1964 року переважно для афроамериканців. Усього їх існує 101 заклад.Серед випускників HBCU — лідер руху за громадянські права Мартін Лютер Кінг-молодший, суддя Верховного суду США Тургуд Маршалл та віцепрезидентка США Камала Гарріс.) створив навчальний план, надихнувшись альбомом співачки Бейонсе Renaissance.

Про це 25 березня розповідає Billboard.

Видання описало план як "розлогу колекцію академічних статей, есе, фільмів та інших медіа, що ґрунтуються на дослідженнях темношкірих квір-людей та феміністичних студіях і безпосередньо натхненні кожним треком танцювального альбому, що очолив Billboard 200".

Програму курсу розробили Джастін Калгун, Леслі Голл та Чона Лоусон, члени програми HBCU за права людини. Навчальний план поширять серед близько 30 коледжів та університетів, таких як Говардський університет чи університет Північної Кароліни.

Роботу над програмою почали у жовтні 2023 року, розділивши трекліст альбому із 16 пісень на різні теми — усього їх 6, від "інклюзивності" до "соціальної справедливості та активізму".

Програма слугуватиме освітнім ресурсом, покликаним "вшанувати, аналізувати й святкувати стійкість, інновації та спадщину темношкірої квір-спільноти".

Навчальний план має на меті посилити "різноманітні голоси, розширити можливості спільнот, витіснених на маргінес, а також сприяти інклюзивності та почуттю належності у вищій освіті", а також сприяти глибшому розумінню досвіду та внеску людей ЛГБТК+.

На думку Голл, поява курсів, що розглядають соціальні конструкти через призму попкультури, — це на краще: "Зараз ми перебуваємо в пороховій бочці. Ми повинні доносити інформацію до молодих поколінь. Нам потрібно, щоб вони були пов'язані з тим, що насправді відбувається, і спосіб зробити це через музику і культуру".

Альбом Бейонсе Renaissance отримав чотири "Ґреммі", серед іншого в номінації "Найкращий танцювальний / електронний альбом", увійшов до списку найкращих 10 треків Billboard Hot 100 з піснями Break My Soul (№ 1) та Cuff It (№ 6). А на його підтримку артистка провела стадіонний тур і зняла документальний концертний фільм, що зібрав найбільші касові збори, поступившись лише фільму Тейлор Свіфт.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок