Концерти Бейонсе у Стокгольмі могли вплинути на інфляцію в Швеції

Концерти Бейонсе у Стокгольмі могли вплинути на інфляцію в Швеції

Концерти Бейонсе у Стокгольмі могли вплинути на інфляцію в Швеції
Економісти розглядають початок світового турне Бейонсе як ймовірну причину стрімкої інфляції у Швеції. Фото: Michael Kovac/Getty Images

Економісти розглядають початок світового турне Бейонсе як ймовірну причину стрімкої інфляції у Швеції. Міхаель Грен, головний економіст шведської філії Danske Bank, припускає, що саме візит суперзірки до Стокгольма вплинув на травневі показники. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на AFP.

Згідно з офіційною статистикою, у травні інфляція у Швеції впала нижче 10% (вперше за останні шість місяців), але все одно була вищою, ніж очікувалося. Споживчі ціни в травні зросли на 9,7% у порівнянні з травнем 2022 року, однак зменшилися на 10,5% у порівнянні з травнем-2023.

Статистичне управління Швеції повідомляє, що зниження цін на електроенергію та продукти харчування у травні сприяло нормалізації рівня інфляції. Водночас на інфляцію впливало зростання цін на деякі товари та послуги: відвідування готелів і ресторанів, рекреаційні послуги, одяг тощо.

Аналітики припускають, що саме концерт Бейонсе вплинув на зростання цін у готелях, ресторанах тощо. Десятки тисяч фанатів з’їхалися до столиці в середині травня, аби потрапити на два концерти співачки. Серед них — і закордонні прихильники, які скористалися ослабленою шведською валютою та низькими цінами на квитки. За оцінками, кожен концерт відвідали 46 000 людей. Чимало людей навіть мусили шукати житло за межами столиці, оскільки готелі Стокгольма були переповнені.

Міхаель Грен сказав Wall Street Journal, що очікує нормалізації ситуації з інфляцією в червні. Попри це, інший економіст сказав Financial Times, що в червні Швеція знову може зіткнутися з подібним інфляційним стрибком, коли Брюс Спрінгстін зіграє три ночі концертів у Гетеборзі.

Інфляція у Швеції досягла піку в грудні 2022 на рівні 12,3% (тоді як норма — менш як 10%) — більш ніж 30-річного максимуму. Потім дещо сповільнилася в січні до 11,7%, але в лютому несподівано знову зросла — до 12%. Як і в США та Європі, центральний банк Швеції неодноразово підвищував свою облікову ставку, намагаючись стримати інфляцію. Таким чином держава стимулює банки робити кредити для бізнесу і населення дорожчими, а депозити — вигіднішими.

Наприкінці квітня центральний банк Швеції підвищив ставку до 3,5% і заявив, що, можливо, підвищить її ще на чверть пункту в червні або вересні.

Наразі Бейонсе відправилась у свій дев’ятий світовий тур — Renaissance World Tour. Це перше велике шоу співачки за сім років. Заплановано 57 шоу в різних країнах Європи та Північної Америки.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок