Документальна стрічка "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова стала лідером за переглядами у прем'єрний вікенд на українських стримінгових сервісах Takflix, "Київстар ТБ", Megogo та Volya TV.
Про це повідомило видання Forbes із посиланням на пресслужби цих платформ.
"20 днів у Маріуполі" стали абсолютним лідером за кількістю переглядів у прем'єрний вікенд на стримінгу Takflix. У пресслужбі зазначили, що це найвищий показник за всю історію існування платформи (від грудня 2019 року). Позаду залишилися "Мої думки тихі" Антоніо Лукіча та "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго" Надії Парфан.
На "Київстар ТБ" кінокартина теж стала рекордсменом за весь час діяльності онлайн-кінотеатру. Ба більше, з 21 по 24 березня вона увійшла в десятку фільмів з найбільшою кількістю переглядів серед усього VOD-контенту.
Окрім цього, на Megogo фільм встановив рекорд серед документального кіно та став одним із лідерів загального рейтингу. Платформа відкрила 21 тисячу доступів до роботи Мстислава Чернова.
"Такий результат свідчить про глибоку шану українців до команди фільму, бажання відзначити та підтримати вітчизняний кінематограф", – зазначила директорка з маркетингу Megogo Валерія Толочина в коментарі Forbes.
А на Volia TV стрічку переглянули близько 18 % від загальної кількості користувачів у період з 21 по 23 березня. Як зазначає Forbes, за три дні фільм зібрав уп'ятеро більше переглядів у порівнянні з усіма іншими стрічками стримінгу.
Що відомо про "20 днів у Маріуполі"
Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.
Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією.
Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч гривень тільки за перший вікенд прокату.
Стрічка також перемогла у номінації "Найкращий документальний фільм" британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".
11 березня 2024 року стало відомо, що стрічка отримала "Оскар" як найкращий документальний фільм.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]