На австралійський музей подали до суду через дискримінацію чоловіків: за словами кураторки це і є частиною досвіду

На австралійський музей подали до суду через дискримінацію чоловіків: за словами кураторки це і є частиною досвіду

За правилами до Ladies Lounge чоловікам вхід заборонено
Виставка була представлена в MONA наприкінці 2020 року. MONA/Jesse Hunniford

На австралійський Музей старого і сучасного мистецтва (MONA) подали до суду через дискримінацію — чоловік не зміг потрапити до зали Ladies Lounge, яку за правилами можуть відвідувати тільки жінки. Суд не зміг вирішити справу і відклав засідання на невизначений термін.

Про це 20 березня розповідає BBC.

Інсталяція американської художниці Кірші Каечеле Ladies Lounge відкрилася в галереї MONA в Тасманії у 2020 році. Це інтерактивна виставка, покликана створити безпечний простір для жінок. У залі розміщено деякі з найвідоміших робіт музею — від Пікассо до Сідні Нолана.

Ladies Lounge фактично є переінакшеною концепцією старого австралійського пабу — лише в 1965 році жінки отримали право пити в барах. До цього їх відводили до бічних кімнат, якщо взагалі допускали, і часто брали вищі ціни за випивку.

Каечеле називає залу "важливим простором для перспективи і перезавантаження з цього дивного і роз'єднаного світу чоловічого домінування".

Один із відвідувачів музею, Джейсон Лау, ще навесні 2023 року поскаржився, що музей займається незаконною дискримінацією.

Він розповів, що купив квиток за 35 австралійських доларів (894 гривні), "в очікуванні, що матиму доступ до музею, і був дуже здивований, коли мені сказали, що я не зможу побачити одну виставку".

При цьому він не вимагає компенсації, оскільки впевнений, що виставка має бути відкритою для всіх. На слуханні справи він стверджував, що це порушує антидискримінаційний закон штату.

У музеї погодилися, що виставка справді є дискримінаційною, але за словами представників музею Лау відчув твір мистецтва саме так, як і передбачалося: "Частиною досвіду є відмова в чомусь бажаному".

Закон Тасманії (Австралія) дозволяє дискримінацію, якщо вона "спрямована на забезпечення рівних можливостей для групи людей, які перебувають у несприятливому становищі або мають особливі потреби через встановлену ознаку".

На думку Лау, цей розділ закону був розроблений, щоб дозволити "позитивну", а не "негативну дискримінацію".

Тому він хоче, щоб залу або закрили, або дозволили відвідувати чоловікам. Крім того, він вважає, що чоловіки повинні платити за квиток менше, ніж жінки — музей же заявив, що не розглядатиме цю пропозицію.

Суд не зміг одразу вирішити справу, тому відклав розгляд на невизначений термін. Але у музеї очікують, що рішення ухвалять найближчим часом.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок