До нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО у Німеччині внесли берлінську клубну сцену

До нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО у Німеччині внесли берлінську клубну сцену

До нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО у Німеччині внесли берлінську клубну сцену
.

Список німецької нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО розширили, до нього додали 6 нових обʼєктів, зокрема і берлінську клубну сцену.

Про це 13 березня повідомляє Deutsche Welle

Лутц Лейхсенрінг, член "Клубної комісії Берліна" (Clubcommission Berlin) розповів, що це рішення стало "ще однією важливою віхою для берлінських техно-продюсерів, артистів, клубних операторів та організаторів заходів".

Він додав, що це рішення допоможе забезпечити визнання клубної культури як цінного сектору, що заслуговує на захист і підтримку.

Комісія також подякувала "таким гуртам як Kraftwerk, афро-американським диджеям та продюсерам, як Underground Resistance з Детройта" за внесок у створення та поширення техно-культури.

"У той час, як опери, театри та концертні зали завжди визнавалися частиною культури, музичні клуби боролися за те, щоб їх вважали повноцінною частиною культури"

Технокультура є наймолодшою ​​традицією в списку живих культурних практик. Активісти ініціативи Rave the Planet сподіваються, що цей статус принесе соціальні та юридичні переваги і що це сприятиме усвідомленню того, що техно вже давно вийшло зі своєї ніші і стало самостійною культурною формою.

Крім того, можуть бути знижені бар'єри та вимоги до відкриття та утримання клубів. Також є надія, що доступ до державних субсидій та благодійного фінансування стане простішим.

Міністерка культури Клаудія Рот додала: "Вже понад 30 років техно є вагомим явищем нашої для столиці, а також багатьох людей, які приїжджають до Берліна з Європи та з усього світу".

Німецька комісія ЮНЕСКО зазначає, що техно культура в Берліні є "живою альтернативою традиційним практикам прослуховування музики". А також що тут техно стало саундтреком до духу оптимізму після возз'єднання.

За визначенням ЮНЕСКО, нематеріальна культурна спадщина — це переважно культурні форми вираження, які безпосередньо пов'язані з людською творчістю і традиціями, які люди передають з покоління в покоління і які постійно розвиваються.

До списку також додали:

  • співоча традиція Фінстервальде,
  • зимовий парад у Баварії Kirchseeon Perchtenlauf
  • швальмську білу вишивку
  • яблучний сидр Viez
  • альпінізм у Саксонії

Тепер список ЮНЕСКО налічує 150 об'єктів у Німеччині.

"Чи то субкультура, чи традиційне ремесло, все це — частина культурного багатства Німеччини, a включення до списку нематеріальної культурної спадщини це лише підкреслює", — додала Рот.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок