Письменницю Джоан Ролінґ знову звинувачують у трансфобії: вона назвала трансгендерну ведучу "чоловіком", а та поскаржилася в поліцію.
Про це 7 березня розповідає Reuters.
Британська поліція повідомила, що отримала скаргу від ведучої новин Індії Віллоубі. Їй не сподобався пост авторки "Гаррі Поттера" у X, в якому її названо "чоловіком".
Віллоубі стала першою трансгендерною ведучою новин у Великій Британії. Вона наголосила, що є жінкою, а Ролінґ, знаючи це, навмисно її образила.
"Називати транслюдину чоловіком, свідомо знаючи, що ця людина є жінкою — а я є жінкою, незалежно від того, що говорить Джоан Ролінґ ... у моєму свідоцтві про народження вказана стать «жінка», у моєму паспорті, у всіх моїх документах я юридично визнана жінкою", — заявила ведуча.
Ролінґ відкинула звинувачення, заявивши, що мати гендерно-критичні погляди не є злочином.
"Деякий час тому юристи порадили мені, що я не тільки маю очевидно виграшну справу проти Індії Віллоубі за наклеп, але й те, що нав'язлива націленість Індії на мене протягом останніх кількох років може досягти юридичного порогу для переслідування", — написала Ролінґ на X.
Звинувачення Ролінґ у трансфобії
Це не перше звинувачення Роулінг у трансфобії.
У 2019 році вона підтримала активістку і дослідницю Маю Форстейтер — її робочий контракт не продовжили через твіти про те, що трансгендерні жінки не можуть вважатися справжніми жінками.
А у 2020-му письменниця розкритикувала вираз "люди, які менструюють": мовляв, ними можуть бути лише жінки (хоча менструація може бути і в трансгендерних чоловіків або небінарних людей).
У 2021 році письменницю теж звинуватили у трансфобії після того, як вона критично прокоментувала ініціативу поліції Шотландії фіксувати гендерну ідентичність звинувачених у зґвалтуванні людей за їхнім побажанням.
Коментуючи цю новину, Роулінг процитувала роман Джорджа Орвелла "1984": "Війна — це мир. Свобода — це рабство. Неуцтво — це сила". І додала: "Людина з пенісом, яка вас зґвалтувала, — це жінка".
Користувачі соцмереж у відповідь вказали, що не лише чоловіки можуть бути ґвалтівниками й що авторка неправильно тлумачить поняття трансгендерності.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]