Музей попкультури в Сіетлі (MoPOP) прибрав усі згадки про авторку "Гаррі Поттера" Джоан Ролінґ зі своєї виставки "Фентезі: світи міфу та магії", а також видалив її зображення із Зали слави наукової фантастики та фентезі. Про це 7 серпня повідомило видання Sky News.
Раніше музей опублікував колонку керівника експозиції Кріса Мура, який є трансгендерною людиною. У матеріалі Мур заявив, що "у світі Гаррі Поттера є певна холодна, безсердечна істота, яка висмоктує радощі, і цього разу це не дементор".
Керівництво музею підтвердило рішення прибрати згадки про письменницю, заявивши, що вони "ґрунтуються на емпатії, співпраці та розширенні можливостей" і "прагнуть створити можливості для недостатньо представлених голосів у секторі мистецтва та культури" протягом наступних трьох років.
"Зараз куратори вирішили прибрати всі її артефакти з цієї галереї, щоб зменшити її вплив. Це не ідеальне рішення, але це те, що ми змогли зробити в короткостроковій перспективі, поки визначалися з довгостроковими практиками", — написали вони.
Хто така Джоан Ролінґ
Джоан Ролінґ — британська письменниця, філантропка, сценаристка, кінопродюсерка. Найпопулярніша англійська дитяча письменниця початку третього тисячоліття, авторка серії романів про Гаррі Поттера.
Ролінґ також пише детективні романи під псевдонімом Роберт Ґалбрейт.
У 2007 році Джоан Ролінґ посіла друге місце в номінації "Людина року" американського часопису Time, її відзначили за соціальне, моральне та політичне натхнення, яке вона дала своїм шанувальникам. А 2010 року Ролінґ назвали "Найвпливовішою жінкою Британії" за версією National Magazine Company.
3 березня 2022 року у своєму X (Twitter) Ролінґ підтримує Україну. Письменниця також пожертвувала 1 мільйон фунтів стерлінгів на підтримку дітей в Україні.
Чому "скасовують" Ролінґ?
Масштабний скандал щодо авторки "Гаррі Поттера" розпочався влітку 2020 року, коли Джоан Ролінґ у X (Twitter) процитувала статтю, в якій ішлося про "людей, які менструюють", зауваживши, що "раніше існувало слово на позначення цих людей. Нагадайте, жунка? жинка?"
Твіт викликав хвилю невдоволення з боку трансспільноти та інших людей, які її підтримують. Попри це, Джоан Ролінґ продовжила відстоювати свою позицію.
Також письменницю звинуватили у трансфобії після виходу книжки "Бентежна кров" (Troubled Blood), де один із героїв переодягається в жіночий одяг для того, щоб здійснювати серійні вбивства. Тоді ж популярності набув гештег #RIPJKRowling, який закликає скасувати письменницю, метафорично "поховавши" її.
Багато зірок кінофраншизи про Гаррі Поттера, зокрема Деніел Редкліфф, Емма Вотсон і Руперт Ґрінт, публічно виступали проти поглядів Ролінґ на гендерну проблематику.
В інтерв'ю Sky News 2022 року актор Том Фелтон не зміг відповісти на запитання про Роулінг, наполягаючи на тому, що вона "не є актуальною", попри святкування 25-річчя першої книги серії — "Гаррі Поттер і філософський камінь".
Водночас американська кінокомпанія Warner Bros., яка займалася зйомками фільму про чарівників, заявила, що це "абсолютно неправильно" і що вони "пишаються" співпрацею з "однією з найдосконаліших казкарок у світі". Ролінґ також підтримали Марґарет Етвуд, Ноам Чомскі, Френсіс Фукуяма, Малкольм Ґладвелл, Фарід Закарія, Ґлорія Стайнем.
На противагу гештегу із закликами "ховати письменницю" з’явився #IStandWithJKRowling, який поширюють ті, хто підтримує авторку "Гаррі Поттера".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]